Reklama

Ubezpieczenia komunikacyjne - wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Opublikowano: śr, 12 sty 2022 08:31
Autor:

Ubezpieczenia komunikacyjne - wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Coraz większa liczba osób posiada w swoim gospodarstwie domowym przynajmniej jedno auto osobowe. Jest to jeden z podstawowych środków transportu w dzisiejszych czasach, dzięki któremu możemy w jak najbardziej komfortowych warunkach przemieszczać się w ulubionych kierunkach. Warto jednak zadbać o kwestie formalne, takie jak ubezpieczenie komunikacyjne. Co warto o nim wiedzieć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne? 

Ubezpieczenia komunikacyjne należą do działu ubezpieczeń majątkowych. W skład ubezpieczenia komunikacyjnego wchodzi:

- assistance (ASS),
- ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
- autocasco (AC),
- ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC).

Wśród wyżej wymienionych ubezpieczeń jedynie wariant OC jest obowiązkowy. 

Jak wybrać najkorzystniejsze oferty ubezpieczeń? 

Każdy z nas pragnie zdobyć jak najkorzystniejszą ofertę ubezpieczeniową. Zanim się zdecydujesz, przejrzyj różne oferty ubezpieczeń komunikacyjnych. Szalenie pomocną opcją podczas wyboru ubezpieczenia jest porównywarka ubezpieczeń, która w klarowny i jasny sposób dokonuje porównania aktualnych ofert rynkowych. Co więcej, dzięki korzystaniu z takiego rozwiązania podczas szukania najkorzystniejszych ofert ubezpieczeń komunikacyjnych, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie ustala wysokość ubezpieczeń, biorąc pod uwagę dane właściciela samochodu oraz parametry konkretnego auta. 

Korzyści płynące z ubezpieczenia komunikacyjnego 

Posiadanie ubezpieczenia komunikacyjnego wiąże się z ochroną posiadaczy pojazdów mechanicznych przed konsekwencjami natury finansowej różnorodnych losowych zdarzeń. Kolizje czy wypadki to codzienność, która przytrafia się większości kierowców. Co prawda auta to najpopularniejsze pojazdy, jakimi się poruszamy, jednak warto zaznaczyć, że ubezpieczenie komunikacyjne obejmuje również motocykle, samochody ciężarowe czy przyczepy. 

Ubezpieczenie ochrania przed konsekwencjami finansowymi wypadków czy kolizji zarówno wyrządzonych z naszej winy, jak i tych, które powstały z winy osób trzecich. Jeśli jesteśmy sprawcą wypadku, wyrządzone szkody zostaną pokryte z ubezpieczenia. Jeśli zaś nasze auto zostanie uszkodzone z winny innego kierowcy, wówczas z jego polisy OC będziemy mogli naprawić szkodę. 

Ubezpieczenia komunikacyjne to możliwość zapewnienia sobie najwyższego komfortu psychicznego w razie wystąpienia losowych zdarzeń. Chrońmy siebie i innych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy