Reklama

Utrzymywanie budynków w dobrym stanie technicznym

Opublikowano:
Autor:

Utrzymywanie budynków w dobrym stanie technicznym - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Budynki i budowle wymagają regularnych przeglądów i konserwacji. Najprostszym sposobem na uniknięcie poważniejszych usterek i awarii jest skorzystanie z usług firm zajmujących się obsługą techniczną różnego rodzaju obiektów. Profesjonalne podmioty gospodarcze oferują właścicielom i zarządcom nieruchomości kompleksowy zakres usług.

Obowiązki narzucone przepisami ustawy

Na wstępie warto podkreślić, że obowiązek dbania o dobry stan instalacji, przeprowadzanie przeglądów, remontów i bieżących napraw nakładają na właścicieli i zarządców nieruchomości przepisy Ustawy Prawo Budowlane. Ich wprowadzenie miało na celu przede wszystkim zapewnienie użytkownikom obiektów budowlanych odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Przestrzeganie obowiązujących przepisów pozwala chronić zdrowie i życie ludzi przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także innych czynników o charakterze niszczącym. Ustawa narzuca m.in. obowiązek wykonywania corocznego przeglądu instalacji gazowej i przeglądów kominowych. Właściciel lub zarządca nieruchomości zobowiązany jest także raz na pięć lat przeprowadzać przegląd instalacji elektrycznej oraz piorunochronnej. Niezbędne jest także bieżące usuwanie usterek i awarii zgłaszanych przez użytkowników nieruchomości.

Przeglądy techniczne budynków od zaufanych firm

Obsługa techniczna budynków Inwemer obejmuje szereg usług o różnym charakterze. Ich wykonywaniem zajmują się profesjonalne firmy zatrudniające wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Oddelegowane osoby przeprowadzają obowiązkowe przeglądy techniczne budynków, a także zamontowanych w nich instalacji i urządzeń zgodnie z wymogami art. 62 Ustawy Prawo Budowlane. Po wykonaniu czynności kontrolnych sporządzana jest dokumentacja poprzeglądowa. Zaufana firma Inwemer zajmuje się także przygotowaniem harmonogramów przeglądów i ich nadzorowaniem. Dzięki temu zarządca lub właściciel nieruchomości, nie musi pamiętać o upływających terminach. 

Prace konserwacyjne i remontowe

Zakres usług świadczonych przez firmy zajmujące się obsługą techniczną budynków obejmować może także prace konserwacyjne, remontowe i wykończeniowe. Powierzenie jednej firmie wykonywanie tego rodzaju czynności to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala właścicielom i zarządcom nieruchomości oszczędzać czas i pieniądze. W przypadku konieczności przeprowadzenia naprawy, przebudowy lub wykonania nowej aranżacji wystarczy wezwać sprawdzoną ekipę fachowców, którzy szybko, rzetelnie i terminowo zrealizują swoje zadanie. Najlepsze podmioty działające na rynku współpracują z zarówno z monterami instalacji elektrycznych i wodociągowych, specjalistami od prac wykończeniowych, jak i doświadczonymi dekarzami oraz brukarzami. To sprawia, że żadna praca nie jest im straszna.

Całodobowe pogotowie techniczne

Niezwykle ważną usługą oferowaną przez najlepsze na rynku firmy od obsługi technicznej budynków jest całodobowe pogotowie techniczne. Należy pamiętać, że w każdej nieruchomości może pojawić się niespodziewana awaria techniczna lub usterka, wymagająca natychmiastowej interwencji fachowca. Dostęp do infolinii działającej przez 24 godziny na dobę pozwala uzyskać szybką pomoc w każdej sytuacji. Konsultant po przyjęciu zgłoszenia kieruje we wskazane miejsce wybranych fachowców, którzy zobowiązani są do niezwłocznego działania. Dzięki takiemu wsparciu zarządca lub właściciel nieruchomości nie musi na własną rękę szukać specjalistów, którzy w trybie pilnym zdecydują się pomóc, co jest szczególnie trudne w obecnej sytuacji, gdy na rynku panuje duży deficyt wykwalifikowanych fachowców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy