Reklama

Wirtualne biuro - czy warto je wynająć?

Opublikowano:
Autor:

Wirtualne biuro - czy warto je wynająć? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wirtualne biuro to usługa, na którą decyduje się coraz więcej przedsiębiorców i freelancerów. I nie ma w tym nic dziwnego. Żyjemy w trudnych czasach. Zagrożenie epidemią wywołaną przez koronowirusa sprawia, że całe nasze dotychczasowe podejście do pracy, nauczania, czy też codziennych spraw zmieniło się o 180 stopni. Obawa o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych sprawiła, że coraz rzadziej się spotykamy. Dotyczy to również spotkań zawodowych. Zmiany dotknęły pracowników wielu biur. Wielu pracodawców zdecydowało się na wprowadzenie pracy zdalnej, gdzie pracownik przebywając w domu mógł wykonywać swoje dotychczasowe obowiązki. Szybko się okazało, że praca zdalna w wielu przypadkach przynosi pożądane efekty – zlecone zadania zostały zrealizowane, a jednocześnie pracownik mógł spędzić czas w domu.

Z biura stacjonarnego do biura wirtualnego

Pracodawcy szybko się zorientowali, że praca zdalna może przynieść wiele oszczędności. Okazało się, że wiele pomieszczeń biurowych, których utrzymanie sporo obciążało budżet firmy stało pustych, a jednocześnie wszystkie zadania jakie zostały zlecone pracownikom były wykonane. Coraz częściej właściciele przedsiębiorstw zadają sobie pytanie, czy nie można takiej formy pracy zastosować również w czasach, kiedy zagrożenie zachorowaniem CoVid 19 już bezpowrotnie minie? Specjaliści uważają, że czasy, które pamiętamy jeszcze sprzed kilku miesięcy nie powrócą. W wielu firmach, szczególnie w tych nie wielkich nie będzie już wynajmowania drogich powierzchni biurowych. Trzeba pamiętać, ze im biuro jest położone w bardziej atrakcyjnym miejscu, tym koszt jego utrzymania jest większy. Dlatego alternatywą wydaje się być wirtualne biuro.

Wirtualne biuro to świetna usługa nie tylko dla freelacerów

Wirtualne biuro idealne dla freelancerów, małych oraz średnich firm

Co to takiego to wirtualne biuro? Jest to usługa, która polega na wynajęciu adresu, pod którym jest zarejestrowane przedsiębiorstwo. Nie jest to pomysł nowy. Już pod koniec XX wieku w Stanach Zjednoczonych powstała idea, wynajmowania powierzchni biurowych, a właściwie ich wirtualnych odpowiedników. Biura otrzymywały możliwość zarejestrowania i prowadzenia działalności pod często bardzo atrakcyjnym adresem, w zamian czego uiszczały niewielkie sumy jako swoisty abonament. Instytucja ta przyjęła się również w Polsce. Wiele małych przedsiębiorstw korzysta z takich usług. 

Jedną z ciekawszych ofert na rynku biur wirtualnych proponuje firma Pollyart oferująca wirtualne biuro na wynajem w Toruniu. Adres, który pod którym się znajduje biuro, jest w centrum Torunia, w bezpośredniej bliskości starówki. W zabytkowej odnowionej, przepięknej kamienicy znajdują się pomieszczenia zajmowane przez Agencję Reklamy Pollyart. Co najważniejsze, pomieszczenia te są własnością agencji, co po pierwsze ma znaczenie co do legalności dzierżawy takiego adresu, a po drugie, daje pewność dla przedsiębiorcy korzystającego z takiej usługi, że nie zostanie z dnia na dzień umowa wypowiedziana, z uwagi na utratę praw do korzystania z lokalu przez wynajmującego. 

Wirtualne biuro i jego zalety

Można się zastanawiać, jakie korzyści, oprócz oczywiście obniżonych kosztów prowadzenia firmy będzie miał wynajmujący? Po pierwsze lokalizacja pod którą przedsiębiorstwo będzie zarejestrowane i oficjalnie prowadziło swoją działalność – trzeba przyznać, że lokalizacja wirtualnego biura w Toruniu https://goodspot.pollyart.pl/ jest bardzo atrakcyjna. Ponadto w ramach usługi pracownicy biura przyjmują całą korespondencję, która wpływa do firmy i w zależności od umowy przekazuje ją po zeskanowaniu lub przesyła na wskazany adres tradycyjną pocztą. 

Wynajmujący ma możliwość fizycznego skorzystania z pomieszczeń biura, w którym może się spotkać z kontrahentem, przeprowadzić szkolenie pracowników lub też spotkać się z pracownikiem któregoś z urzędów. Usługobiorca ma pewność, że anonimowość oraz prywatność będzie zachowana. Jednocześnie agencja Pollyart proponuje dla wynajmujących wirtualne biuro szereg bonusów związanych z możliwością promowania się w sieci, a to również jest bardzo atrakcyjne patrząc choćby na to, że dla większości kontrahentów obecność w sieci, opinie jakie wystawiają inni firmie jest na wysokim miejscu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy