Reklama

Reklama

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych. Czy może nam pomóc?

Opublikowano:
Autor:

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych. Czy może nam pomóc? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle W Polsce coraz popularniejsze stają się rozmaite zabiegi medycyny estetycznej. Usuwanie rozstępów, depilacja laserowa czy lifting twarzy pozwala nam odmłodzić wygląd, zwiększyć regenerację skóry czy po prostu zwiększyć samopoczucie.

Reklama

Interesującym zabiegiem jest również terapia wykorzystująca komórki macierzyste. Na czym polega? Jakie są jej plusy? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych?

Czym są komórki macierzyste? Są to pierwotne komórki organizmu ludzkiego, z których utworzone są wszystkie struktury organizmu. Pozwalają nam rozwinąć organizm w naszych najmłodszych latach. Co jest w nich niesamowite przydatne, to fakt, że posiadają zdolność do nieograniczonej liczby podziałów, pozwalających na samoodnawianie się ,możliwość przekształcania się w komórki innych typów. Przez to mogą funkcjonować w leczeniu wielu, trudnych chorób, na które dotychczas nie było żadnej skutecznej terapii. W najprostszy sposób ich działanie można opisać jako “pracę mechanika”. Po wprowadzeniu ich do organizmu, znajdują one uszkodzone komórki, a następnie “reperują” je i regenerują.

 

Skąd pobiera się komórki macierzyste? Można je pobrać albo od dzieci (np. z zarodka, krwi pępowinowej noworodka) lub od człowieka dorosłego  (szpik kostny, krew obwodowa, tkanka tłuszczowa lub tkanka nerwowa). W przypadku zregenerowania ciała i skóry w zabiegach medycyny estetycznej, komórki macierzyste pobiera się zazwyczaj z tkanki tłuszczowej lub krwi.

Zalety terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych

Wśród najważniejszych zalet wykorzystania komórek macierzystych w gabinecie to efekt odmładzająco-regenerujące. Możemy w prosty sposób bardzo odmłodzić nasze ciało, pozbyć się niepotrzebnych skaz na skórze czy ją ujędrnić. W dodatku może usprawnić funkcję regeneracyjną naszego ciała, czyli np. poprawić zachowanie gruczołów potowych czy gojenia się ran lub blizn. Poza tym oczywiście możemy poprawić sobie własne samopoczucie oraz autoprezentacje, gdyż każdy z nas chce wyglądać młodo, dobrze i tak, jak sobie życzy.

Gdzie najlepiej udać się na taki zabieg?

Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych najlepiej wykonywać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Godnym polecenia jest chociażby renomowany gabinet Dr Marcina Nowaka. Warto zwrócić uwagę na opinię, stopień zaawansowania, profesjonalizm oraz sposób prowadzenia i sam przebieg takiej terapii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy