Reklama

Zakupy na raty - kto może skorzystać?

Opublikowano:
Autor:

Zakupy na raty - kto może skorzystać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Coraz większa liczba sklepów decyduje się na wprowadzenie usługi sprzedaży ratalnej. Ta forma płatności jest chętnie wybierana przez klientów, zwłaszcza w przypadku sprzętów AGD i RTV. Nie każdy może jednak z nich skorzystać, ponieważ zakup na raty w rzeczywistości wiąże się z zaciągnięciem kredytu w banku. Jakie wymagania musi spełniać potencjalny kredytobiorca, aby otrzymać pożyczkę ratalną?

Zakupy na raty - kiedy warto się na nie zdecydować?

Zakup na raty umożliwia nabycie konkretnego towaru bez potrzeby natychmiastowej zapłaty. Jest to wygodny sposób finansowania w wielu sytuacjach, zwłaszcza gdy nie dysponujemy całą sumą, jaka potrzebna jest do dokonania zakupu. Zazwyczaj sami decydujemy na jaki okres chcemy rozłożyć spłatę, chociaż instytucje bankowe i pokrewne mogą wyznaczyć maksymalną ilość rat. Obecnie na raty możemy kupić większość produktów, od pralki, po biżuterię, zabawki czy odzież. Takie rozwiązanie nie jest jednak dostępne dla wszystkich. Może się zdarzyć, że wniosek o przyznanie pożyczki ratalnej zostanie odrzucony.

Pożyczka ratalna - kto może się o nią ubiegać?

Kupując dowolny przedmiot na raty musimy wypełnić wniosek kredytowy. Podać należy w nim wysokość oraz źródło naszych zarobków. Jeszcze kilka lat temu uzyskanie pożyczki ratalnej było znacznie trudniejsze i liczyć na jej przyznanie mogły jedynie osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Nierzadko określana była minimalna kwota zarobków. Obecnie skorzystają z niej także zatrudnieni na innych warunkach, a 1000 złotych przychodów nie oznacza, że nasz wniosek zostanie odrzucony. Warto jednak zaznaczyć, że o pożyczkę ratalną ubiegać mogą się wyłącznie osoby pełnoletnie. Proces weryfikacji kredytobiorcy przez bank trwa od kilku godzin do nawet kilku dni i nierzadko wiąże się z dopełnianiem licznych formalności. Nie jest to więc najszybsza droga pozyskania środków finansowych. Jakie są zatem inne alternatywy?

Pożyczka ratalna w instytucji pozabankowej

Pożyczki ratalne udzielane są także przez instytucje pozabankowe. W tym przypadku czas oczekiwania na decyzję o ich przyznaniu jest znacznie skrócony. Wniosek złożyć można bowiem przez internet w wersji elektronicznej. Pożyczki pozabankowe na raty - https://www.wonga.pl/pozyczka-pozabankowa-na-raty zapewniają możliwość skorzystania z dogodnych rat dla dużego grona osób. Warto jednak wiedzieć, że każdy musi przejść proces weryfikacji, co oznacza głównie, że sprawdzona zostanie dotychczasowa historia kredytowa. Decyzja wydawana jest w ciągu kilkunastu minut, jeżeli będzie pozytywna, to pieniądze pojawią się na naszym koncie bankowym niemal od razu. Jest to więc dobre rozwiązanie w przypadku, gdy szybko potrzebujemy gotówki. Na pożyczkę ratalną liczyć mogą także nowi klienci, a okres spłaty wynosi nawet do 12 miesięcy.

Kiedy skorzystać z pożyczki ratalnej?

Pożyczka ratalna zapewnia możliwość uzyskania większych kwot. Najczęściej decydujemy się na nią, kiedy kupujemy sprzęty elektroniczne, takie jak laptop czy telewizor. W ten sposób nierzadko finansujemy również sprzęt AGD - pralkę, zmywarkę czy mikrofalówkę. Pożyczka ratalna zaciągania bywa również w przypadku większych inwestycji, np. wyboru nowego auta bądź konieczności remontu mieszkania. Dzięki niej możemy cieszyć się większym komfortem od razu, bez potrzeby odkładania stale wszystkiego na później.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE