Reklama

Zanim sprzedasz swój dom musisz to przeczytać.

Opublikowano:
Autor:

Zanim sprzedasz swój dom musisz to przeczytać. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Sprzedaż domu to duże przedsięwzięcie. Jeśli chcesz ułatwić ten proces, a jednocześnie zmaksymalizować zyski, przeczytaj rady poniżej. Myślisz o wystawieniu domu na sprzedaż w najbliższej przyszłości? Zanim zaczniesz działać, zadaj sobie kilka pytań.

Kiedy jest najlepsza pora na sprzedaż domu ?

Możesz sprzedać swój dom o każdej porze roku, ale zdecydowanie są pewne miesiące, kiedy sprzedaż jest łatwiejsza, szybsza i bardziej opłacalna. Ogólnie rzecz biorąc, wiosna i lato to najgorętsze pory roku, jeśli chodzi o kupno domów. Latem łatwiejsze są przeprowadzki, a ewentualne remonty przeprowadza się szybciej, jeśli pogoda sprzyja.

Jak długo potrwa sprzedaż mojego domu ?

Czas sprzedaży naprawdę zależy od tego, gdzie znajduje się nieruchomość i jakie warunki oferuje. Cena, stan domu, a ty (lub twój agent) mogą również odgrywać rolę. Nie bez znaczenia jest też sytuacja na rynku i stopa inflacji, od której zależą raty kredytów. Warto zajrzeć do serwisu z darmowymi ogłoszeniami ogloszenia24m.pl gdzie znajdziesz wiele ciekawych ofert sprzedaży domów.

Ile wart jest mój dom ?

Istnieją dwa główne czynniki, które decydują o tym, ile wart jest Twój dom: jego stan i poziom popytu na domy podobne do niego. Aby ocenić, ile Twój dom może kosztować na wolnym rynku, najlepiej przyjrzeć się porównywalnym ofertom. Upewnij się, że są one podobnej wielkości i w podobnym stanie, co Twój dom, aby móc sugerować się tymi danymi.

Czy powinienem wykonać naprawy przed wystawieniem domu na sprzedaż

Często nabywcy domów chcą mieć nieruchomość "gotową do zamieszkania" - taką, która nie wymaga wiele pracy i wysiłku przed wprowadzeniem się. Z tego powodu warto rozważyć dokonanie pewnych napraw przed wystawieniem domu na sprzedaż.Zobacz oferty sprzedaży mieszkań https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/domy/sprzedam/

Mniejsze, kosmetyczne naprawy mogą być dobrym pomysłem, aby uczynić dom bardziej atrakcyjnym na rynku (i bardziej wartościowym). W przypadku większych problemów, takich jak uszkodzony dach lub zepsuty klimatyzator, masz dwie możliwości: dokonać napraw i ponieść koszty samodzielnie lub odpowiednio dostosować cenę.

Co mogę zrobić, jeśli mój dom nie sprzedaje się ?

Może się zdarzyć, że Twój dom nie zostanie sprzedany tak szybko, jak byś chciał. Jeśli tak się stanie, cena domu może być zawyżona w stosunku do rynku, na którym się znajduje. Powinieneś porównać swoją cenę ofertową z ostatnimi transakcjami sprzedaży porównywalnych obiektów i odpowiednio ją skorygować. Powinieneś też zastanowić się, czy dodajesz ogłoszenia w odpowiednich miejscach oraz czy są one atrakcyjne dla potencjalnych klientów.

Sprzedaż nieruchomości to skomplikowana sprawa pod wieloma względami. Wymaga przygotowania, czasu oraz nakładów finansowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy