Reklama

Zastosowanie lasera

Opublikowano:
Autor:

Zastosowanie lasera - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle O laserze po raz pierwszy usłyszano w latach 50. XX wieku. Pierwszy laser skonstruowano w latach 60. XX wieku. To wydarzenie zrewolucjonizowało cały świat.

Lasery bardzo szybko znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach nauki i techniki: w medycynie, w przemyśle, w telekomunikacji, w technologii wojskowej. Dziś nie możemy wyobrazić sobie życia bez tych urządzeń. 

Lasery to urządzenia emitujące promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzialnego, podczerwieni lub ultrafioletu. Wytwarzają światło zdecydowanie inne od światła, które towarzyszy nam na co dzień. 

W skład światła znanego nam z codziennego życia wchodzą promienie o różnej długości fal. Choć jest to światło o różnorodnych barwach, nasz wzrok odbiera je jako światło białe. W skład światła wytwarzanego przez lasery wchodzą promienie o jednakowej długości fal, światło wytwarzane przez lasery jest więc jednobarwne, odbierane przez nasze oczy jako wiązka w jednym kolorze.  

Cięcie laserem

Cięcie laserem oferowane przez firmę ciecielaser.pl to najnowocześniejsza i najbardziej precyzyjna metoda cięcia metali. To metoda niezwykle szybka, dokładna, ekonomiczna, zapewniająca gładkie powierzchnie.   

Znakowanie i grawerowanie

Lasera używa się do znakowania produktów. Dużą zaletą znakowania laserem jest trwałość i nieusuwalność znaku. Za pomocą lasera umieszcza się np. datę przydatności do spożycia na produktach spożywczych. Aby taką datę zniszczyć, trzeba usunąć etykietę lub zniszczyć opakowanie. 

Lasera używa się do grawerowania. Za pomocą wiązki laserowej można grawerować drewno, metale, laminaty, pleksi. 

Drążenie i spawanie

Laser to urządzenie, za pomocą którego można drążyć otwory w nawet bardzo twardych materiałach takich, jak diament oraz w materiałach bardzo kruchych takich, jak ceramika. Otwory można wykonywać z dużą prędkością i nadawać im niepowtarzalny kształt. 

Lasera używa się również do spawania. Dzięki dużej gęstości mocy wiązki laserowej energia spawania jest na minimalnym poziomie niezbędnym do stopienia złącza. Lasery znalazły też zastosowanie w nowoczesnej poligrafii.

Lasery w medycynie i kosmetologii

Lasery stosuje się w medycynie i kosmetologii. Za pomocą lasera przeprowadza się zabiegi dermatologiczne, okulistyczne, laryngologiczne, chirurgiczne. Laser to urządzenie coraz częściej stosowane w kosmetologii do przeprowadzania takich zabiegów, jak zamykanie naczynek, depilacja laserowa, usuwanie trądziku, przebarwień. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy