Reklama

Zawód nauczyciel: 3 powody, dla których warto się szkolić

Opublikowano: pon, 5 lip 2021 07:59
Autor:

Zawód nauczyciel: 3 powody, dla których warto się szkolić - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Zawód nauczyciela wymaga regularnego podnoszenia kompetencji. Gdzie najlepiej się szkolić i jakie kursy wybierać? Sprawdź najlepsze szkolenia.

Zawód nauczyciel

Regularne doskonalenie się nauczycieli ma ogromne znaczenie w osiąganiu przez uczniów sukcesów edukacyjnych. Podnoszenie kwalifikacji i dostosowywanie się do zmieniającego się świata jest kluczem do rozwoju oświaty. Szkoły i inne placówki edukacyjne powinny być organizacjami nie tylko dbającymi o rozwój dzieci, ale też o swój własny. W tym pomaga im ECRK LEX, prowadząc szkolenia na różnych poziomach: od tematyki prawa oświatowego, kadr czy administracji, do tematyki kompetencji miękkich.

Nauczyciele wpływają na kształtowanie się młodego pokolenia. Zawód nauczyciela jest zawodem odpowiedzialnym społecznie, dlatego niezmiernie ważnym elementem jest doskonalenie się w swojej profesji. Istotne jest nie tylko bycie na bieżąco ze zmieniającym się prawem, ale przede wszystkim nabywanie umiejętności miękkich, społecznych, które to pozwalają na budowanie prawidłowych, wartościowych relacji na linii nauczyciel-uczeń.

Dlaczego warto się szkolić? 3 ważne powody

Prawo oświatowe mocno się zmienia, wprowadzane są nowe regulacje – związane zarówno z całym systemem kształcenia, jak i z dynamiczną sytuacją pandemiczną. Pierwszy powód, dla którego warto szkolić się w ECRK LEX to bycie na bieżąco z normami prawnymi i obowiązkami, jakie wynikają z pracy nauczyciela. ECRK LEX daje dostęp do aktualnych wytycznych, omawia zmiany i udostępnia wzory dokumentów. Odpowiada na potrzeby dynamicznego środowiska oświaty.

Kolejny powód to niezwykle istotny, stały rozwój w zawodzie. Doskonaląc się, nauczyciele mogą stać się wzorem nieustającego rozwoju w zmieniającej się rzeczywistości współczesnego świata.

Nabywane podczas szkoleń w ECRK LEX umiejętności np. w zakresie cyberprzemocy czy nauki zdalnej pozwalają nauczycielom na efektywną pracę z uczniami, dostosowaną do tego, co aktualnie dzieje się w środowisku młodzieży.

Trzeci powód, dla którego warto szkolić się w placówkach takich jak ECRK LEX to nabywanie umiejętności miękkich. Są one ważne w każdym zawodzie, który oparty jest na pracy z ludźmi. Nauczyciel buduje relacje nie tylko z uczniami, ale także z rodzicami czy innymi pracownikami szkoły.

Szkolenia w ECRK LEX

ECRK Lex to jedna z największych w Polsce placówek, świadczących usługi z zakresu doskonalenia nauczycieli. Firma wspiera oświatę i szkoli kadrę pedagogiczną. W ofercie ECRK LEX dostępne są kursy dla rad pedagogicznych, dyrektorów, a także dla pracowników administracyjnych. Zajęcia prowadzone są w formie e-szkoleń, szkoleń otwartych i zamkniętych. Co ważne, placówka udostępnia nowoczesną platformę, na której zamieszcza materiały przydatne w codziennej pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy