Źle wykonany remont - co dalej?

Opublikowano:
Autor:

Źle wykonany remont - co dalej? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Właściciele mieszkań, domów i lokali często obawiają się problemów, które wiążą się z powierzeniem remontu firmom remontowo – budowlanym. Nie jest to bezpodstawne, niestety często słyszy się o przypadkach źle przeprowadzonego remontu. Co jeśli zdarzy się to Tobie? Na szczęście istnieją przepisy prawne, które umożliwiają szereg działań, mających na celu dochodzenie swoich praw.

Remont a odszkodowanie

Jeżeli decydujesz się na wykonanie remontu, nieczęsto strony podpisują stosowną umowę, która regulowałaby sprawy takie jak termin rozpoczęcia i zakończenia prac, szczegóły powierzonych zadań oraz kwestie finansowe. Bardzo często takie umowy są zawierane wyłącznie w formie ustnej, a za potwierdzenie wcześniej ustalonych kwestii, służą SMS-y oraz wysyłane wzajemnie maile. Należy pamiętać, że pomimo nie podpisywania umowy, nadal ona obowiązuje. Umowa ustna jest tak samo ważna i jej właściwe wykorzystanie chroni zleceniodawcę przed wszelkimi błędami popełnionymi przez zleceniobiorcę.

Szkody remontowe, które popełnił wykonawca to powód do domagania się przez Ciebie odszkodowania. Niezależnie od tego, czy jest to niedotrzymanie terminów, czy błędne wykonanie powierzonego zadania, masz prawo walczyć o swoje racje. Kancelaria prawna sprawnie poradzi sobie z powierzoną sprawą i podpowie Ci, jakie kroki należy podjąć. Specjaliści w swojej dziedzinie znajdą rozwiązanie i powiedzą Ci jak uzyskać należyte odszkodowanie za remont.

Chcesz odstąpić od umowy?

Istnieją opcje, aby jeszcze przed końcem remontu przerwać go i dochodzić swoich praw. Kiedy zleceniobiorca nie stosuje się do Twoich zaleceń, a wykonane zadanie jest pełne niedociągnięć i prezentuje się koszmarnie, możesz skorzystać z dwóch opcji. Pierwszą z nich jest wykonanie zastępcze, drugą – odstąpienie od zawartej umowy. Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, pamiętaj, że musi być to poprzedzone wezwaniem, w którym wyznaczysz zleceniobiorcy czas na zmianę swoich dotychczasowych działań. Jeżeli termin przeminie, a Ty nadal będziesz niezadowolony, możesz odstąpić od umowy lub oddać remont w ręce innej firmy, na koszt jej poprzednika.

Niedotrzymanie terminów przez wykonawcę, czyli jak sobie z tym poradzić

Czy słyszałeś o karze umownej na wypadek nieterminowego wykonania remontu? To niezwykle powszechna opcja, gdy wykonawca nieterminowo wykonał zlecony mu remont. Bez względu na to, czy zawarłeś umowę w formie pisemnej, czy też ustnej, możesz odstąpić od umowy jeszcze przed ustalonym terminem zakończenia pracy remontowych. Dzieje się tak w przypadku, jeżeli zleceniobiorca nie rozpoczął remontu lub jest w trakcie pracy, lecz zaległości w niej są na tyle duże, że wiadome jest, że nie ma możliwości, aby zakończył ją w określonym terminie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy