Reklama

Związek na odległość – jak wykorzystać czas spotkań?

Opublikowano:
Autor:

Związek na odległość – jak wykorzystać czas spotkań? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Związki na odległość bywają trudne i to nie tylko pod kątem ich utrzymania, ale także uczuć obu stron, które rozdzielone, mierzą się z różnymi, często trudnymi dla siebie emocjami. Kiedy w końcu nadchodzi czas upragnionego spotkania, zwykle czasu zawsze jest za mało i niezależnie od tego, jak się go wykorzysta, wciąż czuje się niedosyt. Jeszcze przed spotkaniem z partnerem lub partnerką warto zaplanować wspólnie spędzony dzień, żeby móc maksymalnie go wykorzystać.

Jakie plany na wieczór? 

Na czas spotkania z partnerem, którego nie widuje się na co dzień, warto załatwić sobie wolne w pracy i całkowicie odpocząć od wszystkich obowiązków. Poranek wraz z dużą częścią dnia jest zazwyczaj wykorzystywany przez takie pary na cieszenie się wzajemną bliskością. Na wieczór warto jednak zaplanować jakąś atrakcję, która urozmaici spotkanie. Najlepiej, jeśli będzie to romantyczna randka, kolacja w eleganckiej restauracji, wizyta w teatrze, kinie, albo zoo, a nawet przejazd kolejką górską, jeśli tylko lokalizacja na to pozwala. Im bardziej niezapomniane wrażenia, tym lepiej – niech ten dzień pozostanie na długo w Waszej pamięci.

Jak zakończyć romantyczną randkę? Najlepiej butelką dobrego wina wypitą do wspólnej kolacji. Można wybrać się na nią do lokalu lub przygotować posiłek w domu, ciesząc się pełną prywatnością i spokojną rozmową.

Bliskość fizyczna obowiązkowa 

Każdy związek potrzebuje bliskości, czułości i dotyku. Pary żyjące w związkach na odległość odczuwają tę potrzebę jeszcze mocniej. Kiedy wreszcie partner jest tuż obok, często wcale nie mają ochoty opuszczać łóżka, żeby w intymnej scenerii móc nacieszyć się wzajemnym towarzystwem. Podczas gdy w wieloletnich związkach namiętność i pożądanie przeradza się w rutynę, w relacjach na odległość silne uczucia zwykle nie gasną tak szybko, podsycane krótkimi i emocjonującymi spotkaniami.

Jak urozmaicić czas spędzony w sypialni z partnerem lub partnerką? Jeżeli oboje jesteście otwarci na eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć się w różnego rodzaju gadżety erotyczne. Mogą to być na przykład zestawy BDSM dla par, rozgrzewające żele do masażu, czy wibrujące nakładki. W sypialni przyda się także gustowna bielizna i gry erotyczne, które podkręcą atmosferę i zbudują napięcie. Do odważnych zabaw przyda się także dildo, packi do dawania klapsów, a nawet skórzane kajdanki. 

Nie zapomnijcie o zwykłej rozmowie 

Chociaż rozmowę można prowadzić również na odległość, korzystając między innymi z telefonu czy internetu, nic nie zastąpi prawdziwej konwersacji przeprowadzonej twarzą w twarz. Nawet podczas rozmów wideo doświadczenie jest zupełnie inne – nie sposób odczytać pełnej mowy ciała rozmówcy, wysłyszeć wszystkich wtrącanych przez niego anegdot, a często nawet nie ma wystarczająco czasu, żeby poruszyć wszystkie ważne tematy. Spotkanie to wreszcie ten moment, kiedy można wszystko nadrobić, co więcej, wręcz trzeba to zrobić, żeby pielęgnować związek.

Intonacja głosu, jego barwa, a nawet maniery językowe – to wszystko sprawia, że wypowiedź jednej osoby może wcale nie być podobna do tych samych słów wypowiadanych przez kogoś innego. W przypadku ukochanej osoby często nie sposób się znudzić jej przytaczanymi historiami. Podczas wyczekanego spotkania warto je chłonąć i omówić wszystko, co ważne, żeby rozłąka nie zatrzymała istotnej rozmowy na kolejne dni, tygodnie, a nawet miesiące.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy