Reklama

Reklama

Komendant policji sprawcą kradzieży? Miał ukraść ze sklepu kilka śrubek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Komendant policji sprawcą kradzieży? Miał ukraść ze sklepu kilka śrubek - Zdjęcie główne

Komendant miał ukraść ze sklepu kilka śrubek | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Funkcjonariusze zostali powiadomieni o mężczyźnie, który miał dopuścić się kradzieży w sklepie. Takie informacje podaje policja. Wezwany na miejsce patrol stwierdził, że owym mężczyzną jest… funkcjonariusz z komisariatu w Gąbinie.

Reklama

Chodzi o sprawę z Płocka. Jak podaje serwis Portal Płock powołując się na portal o2.pl, jest to komendant policji w Gąbinie i nie został wydalony ze służby, a jedynie "przeniesiony w dyspozycję", a już we wrześniu ma przejść na emeryturę. 

- Portal o2.pl dodał, że komendant policji miał ukraść w sklepie przy ul. Wyszogrodzkiej... kilka śrubek o wartości zaledwie 5 zł, ponoć rozerwał opakowanie i kilka z nich włożył do kieszeni – relacjonuje Portal Płock.

Tego samego dnia (20 sierpnia), komendant został odwołany ze stanowiska, a Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu podjął decyzję o wszczęciu czynności administracyjnych w kierunku wydalenia funkcjonariusza ze względu na ważny interes służby. 

- Komendant Miejski Policji w Płocku odwołał funkcjonariusza z zajmowanego stanowiska i przeniósł go w dyspozycję - uzupełnia o2.pl. - Sprawa została skierowana do sądu, a nim zostanie rozwiązana, komendant zdąży przejść na emeryturę. Nie będzie wydalony ze służby. Uniknie tego. Od września przejdzie na emeryturę i otrzyma pełną stawkę, prawdopodobnie około 6 tys. zł.

Co na to mazowiecka policja? Artykuł uznała za nierzetelny i przedstawiła jednoznaczne stanowisko w sprawie funkcjonariusza.

- W Komendzie Miejskiej Policji w Płocku prowadzone są czynności w sprawie o wykroczenie, w celu skierowania do sądu wniosku o ukaranie sprawcy kradzieży - informuje podinspektor Katarzyna Kucharska. 

Realizowana zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego procedura zwolnienia ze służby wymaga dochowania ustawowych terminów, dlatego też czynności te nadal trwają. 

- Nie ma miejsca w naszych szeregach dla osób, które dopuszczają się łamania prawa. Osoby noszące policyjny mundur muszą liczyć się z tym, że konsekwencje ich zachowania będą bardziej dolegliwe, ponieważ poza odpowiedzialnością karną, ponoszą także odpowiedzialność dyscyplinarną. Taka też ma miejsce w tym przypadku - uzupełnia Kucharska.

Więcej w artykule Portalu Płock – TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy