Reklama

Reklama

2-letnia Ola potrzebuje pomocy. Dziewczynka zmaga się ze skutkami skrajnego wcześniactwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: siepomaga.pl

2-letnia Ola potrzebuje pomocy. Dziewczynka zmaga się ze skutkami skrajnego wcześniactwa - Zdjęcie główne

2-letnia Ola potrzebuje pomocy. Dziewczynka zmaga się ze skutkami skrajnego wcześniactwa | foto siepomaga.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 2-letnia Ola z pobliskiej Łęczycy urodziła się w 25. tygodniu ciąży. Przyszła na świat jako skrajny wcześniak, ważąc zaledwie 830 gramów. Do tej pory zmaga się ze skutkami wcześniactwa oraz wymaga stałego leczenia i rehabilitacji. W internecie trwa zbiórka na rzecz dziewczynki - do tej pory udało się zebrać nieco ponad tysiąc złotych.

Reklama

2-letnia Ola Schmidt z Łęczycy przyszła na świat jako skrajny wcześniak. Od momentu narodzin zmagała się z wieloma ciężkimi chorobami.

- Córeczka miała niewydolność oddechową, zespół zaburzeń oddychania lll stopnia. Przeszła także zapalenie opon mózgowych, krwawienie śródmózgowe i krwawienie dokomorowe. Ma także ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca i przeszła retinopatię. To wszystko zatrzęsło naszym światem i do dziś próbujemy poskładać kawałki naszych serc w całość… - piszą na stronie zbiórki rodzice Oli. 

Dziewczynka cały czas jest pod opieką neurologa, kardiologa, endokrynologa i neurochirurga. Jak podkreślają jej rodzice, ma ubytek w przegrodzie miedzyprzedsionkowej serca, który wymaga operacji. Dodatkowo 2-latka nadal nie mówi, jest nadpobudliwa i nie potrafi panować nad swoimi emocjami. 

- Uczęszcza na terapię u psychologa, logopedy oraz na fizjoterapię. Ale to wszystko wciąż za mało… Chcielibyśmy, aby Oleńka miała szansę pojechać na turnus rehabilitacyjny oraz uczęszczać na dodatkowe terapie. Twoje wsparcie to umożliwi! - piszą rodzice dziewczynki. 

Zbiórkę możecie wesprzeć na stronie siepomaga.pl. Dowiecie się tam też nieco więcej o historii Oli. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy