Reklama

Reklama

42-latek znęcał się nad swoją partnerką i groził jej śmiercią. Za kratami może spędzić...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

42-latek znęcał się nad swoją partnerką i groził jej śmiercią. Za kratami może spędzić... - Zdjęcie główne

42-latek znęcał się nad swoją partnerką. Dostał zakaz zbliżania do jej mieszkania | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z sąsiedniego powiatu gostynińskiego otrzymali zgłoszenie o przemocy domowej, którą 42-latek miał stosować wobec swojej partnerki. Mężczyzna groził jej pozbawieniem życia, szczuł psem i poniżał. W chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

- 16 maja br. dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wydał nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do tych miejsc w związku ze zgłoszeniem stosowania przemocy wobec 46-letniej mieszkanki powiatu gostynińskiego - informuje mł. asp. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie.

Sprawcą przemocy był partner kobiety, 42-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. W chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- W związku z wydanym przez policję nakazem oraz zakazem najbliższe 14 dni 42-latek spędzi poza miejscem zamieszkania partnerki - dodaje mł. asp. P. Klimek.

Za znęcanie się nad członkami rodziny mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto wspomnieć, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie 30 listopada 2020 roku, policjanci mają możliwość wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakaz zbliżania się do tych miejsc. Decyzje obowiązują od momentu ich wydania i tracą moc po upływie 14 dni.

- W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu policjanci są zobligowani do co najmniej trzykrotnego sprawdzenia, czy są one respektowane. Za niestosowanie się osoby do wydanego przez policję zakazu lub nakazu kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia - wyjaśnia mł. asp. P. Klimek.

Policjanci apelują do świadków przemocy domowej o właściwą reakcję. 

- Przekazany w porę sygnał może zapobiec tragedii oraz zakończyć przemoc domową, która czasami jest stosowana w rodzinie od wielu lat. Zapewniamy, że wobec domowych agresorów zawsze będziemy działać w sposób zdecydowany, m.in. izolując ich od członków rodziny - podkreślają funkcjonariusze.

Info: KPP Gostynin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy