Reklama

Reklama

Kutnowska policja w walce z piratami drogowymi. W akcji m.in. Grupa Speed

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)

Kutnowska policja w walce z piratami drogowymi. W akcji m.in. Grupa Speed - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci prowadzą akcję "Prędkość", mogą posypać się mandaty. W działaniach uczestniczy m.in. Grupa Speed | foto poglądowe (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj kutnowscy policjanci uczestniczą w kolejnej akcji kontrolno-prewencyjnej. Celem działań "Prędkość" jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Warto jednak pamiętać, że mundurowi zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Reklama

- Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Funkcjonariusze, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Szczególną rolę mają policjanci z Zespołów pn. Speed, których główną rolą na terenie pwiatu kutnowskiego jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie używają  pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości.

- Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - zapowiada kutnowska policja.

Policjanci kolejny raz apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

- Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności - przypomina oficer prasowy kutnowskiej policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy