Reklama

Reklama

Aktor z Kutna "podpadł" Komisji Etyki. Nazwał dziennikarzy TVN szmaciarzami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Aktor z Kutna "podpadł" Komisji Etyki. Nazwał dziennikarzy TVN szmaciarzami - Zdjęcie główne

Wpisy Jarosława Jakimowicza ostały potępione przez Komisję Etyki | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jarosław Jakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem zachowanie pochodzącego z Kutna aktora zostało oficjalnie potępione przez działającą w Telewizji Polskiej Komisję Etyki. Chodzi o obraźliwe wpisy w mediach społecznościowych, które Jakimowicz skierował m.in. do dziennikarzy stacji TVN.

Reklama

Od 2019 roku Jarosłw Jakimowicz jest jednym z gospodarzy cyklu Pytanie na śniadanie Extra, a od lata 2020 współprowadzi z Magdaleną Ogórek program społeczno-polityczny "W kontrze" na antenie stacji TVP Info, jest również częstym gościem programu publicystycznego "Jedziemy", prowadzonego przez Michała Rachonia. Nie powinień dziwić więc fakt, że jego poczynania w mediach - także społecznościowych - są ściśle kojarzone z Telewizją Polską. 

A co najmniej kontrowersyjnych wpisów aktor dopuścił się na przestrzeni ostatniego roku. Do Komisji Etyki wpłynęła skarga dotycząca wpisu, który Jakimowicz umieścił w lipcu 2021 roku na swoim instargamowym koncie. Chodzi o słowa odnoszące się do tematu przedłużenia koncesji dla TVN24.

- Domyślacie się Państwo, że jestem za nie przedłużaniem tym szmaciarzom koncesji jak mało kto ŚPIESZCIE ŚIĘ SZMACIARZE ZADAWAĆ PYTANIA.. - napisał aktor (psiownia oryginalna - przyp. red.) 

Z kolei w lutym tego roku prezenter TVP publicznie wyraził zadowolenie z choroby żony Tomasz Sekielskiego.

- Cieszę się łobuzie, że cierpisz ty, twoja rodzina, żona - komentował wówczas Jarosław Jakimowicz. 

Skargę na zachowania aktora złożył Pawel Mielewicz. Jego zdaniem, wpisy Jakimowicza „niszczą reputację Telewizji Polskiej”. Komisja Etyki wdrożyła postępowanie wyjaśniające, w wyniku którego doszła do przekonania, iż Jarosław Jakimowicz naruszył zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w TVP, a zapisane w rozdziale „Dziennikarz wobec internetu i nowych mediów”.

Wypowiedzi Jakimowicz zostały potępione przez Komisję.

- Takie zachowanie nie może być akceptowane. Zdaniem Komisji komentarze pana Jakimowicza godzą w wizerunek Telewizji Polskiej - czytamy w podsumowaniu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy