Reklama

[AKTUALIZACJA][WAŻNE] CBŚ ponownie w ubojni. Zatrzymana dyrektor generalna i księgowa, aż 50 osób podejrzanych!

Opublikowano:
Autor:

[AKTUALIZACJA][WAŻNE] CBŚ ponownie w ubojni. Zatrzymana dyrektor generalna i księgowa, aż 50 osób podejrzanych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Centralne Biuro Śledcze oraz prokuratura ponownie prowadzą działania związane z kutnowską ubojnią. Zatrzymane zostały dwie kobiety, które dawniej pełniły funkcje dyrektora generalnego i głównej księgowej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że działania były prowadzone w środę. Sprawdzana była dokumentacja i komputery w firmie. Te doniesienia potwierdza Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

- Funkcjonariusze Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji, wykonując zarządzenia prokuratora, zatrzymali dwoje podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw skarbowych w związku z działalnością szeregu podmiotów podwykonawczych powiązanych ze spółką z branży mięsnej z Kutna. Jedna z zatrzymanych osób, w okresie objętym zarzutami, pełniła w tej spółce obowiązki głównej księgowej a druga z nich – dyrektora generalnego – informuje nas Krzysztof Bukowiecki.

Zatrzymanym osobom przedstawiono również zarzuty popełnienia przestępstw:

  • polegających na doprowadzeniu do uszczupleń podatkowych o wartości łącznej 179.738.436,37 zł,
  • udziału w praniu brudnych pieniędzy o łącznej wartości 5.387.198,51 zł,
  • udaremnienia zabezpieczenia środków w kwocie 5.453.616,15 zł zagrożonych zajęciem z tytułu należności podatkowych.

- W dniu 26 kwietnia 2017 roku prokurator wystąpił wnioskiem do Sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Do zatrzymań podejrzanych doszło w prowadzonej przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi sprawie, której przedmiotem jest działalność zorganizowanej grupy przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw skarbowych w związku z działalnością szeregu podmiotów powiązanych z jedną z firm branży mięsnej, polegających na wystawianiu i posługiwaniu się nierzetelnymi fakturami VAT. Wskutek powyższego doszło – wedle aktualnych, nieostatecznych jeszcze ustaleń - do narażenia na uszczuplenie oraz nienależnego zwrotu podatków w łącznej kwocie 179.738.436,37 zł, a w tym: w podatku od towarów i usług w łącznej kwocie nie mniejszej niż 98.417.927,40 zł oraz w podatku dochodowym od osób prawnych w łącznej kwocie nie mniejszej niż 81.320.508,97 zł – dodaje Bukowiecki.

W ramach prowadzonej działalności członkowie grupy zajmowali się także przekazywaniem, przyjmowaniem i pomocnictwem w przenoszeniu posiadania i własności środków płatniczych w łącznej kwocie 233.214.883,70 zł, pochodzących z korzyści związanych z popełnieniem czynów zabronionych, w łańcuchu powiązanych ze sobą firm.

- Aktualnie, podejrzanymi w sprawie pozostaje 50 osoby, z czego w stosunku do 2 stosowany jest środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania. W toku postępowania dokonano także 35 zabezpieczeń majątkowych na poczet grożących kar i środków, w tym między innymi obowiązku naprawienia szkody oraz przepadku korzyści pochodzących z przestępstwa, na łączną kwotę 106.581806,47 zł. Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze do lat 15 – informuje K. Bukowiecki.

Śledztwo nadal ma charakter rozwojowy i jego zakres oraz zarzuty przedstawione podejrzanym mogą ulec uzupełnieniu.

[AKTUALIZACJA]

Jak poinformował nas Krzysztof Bukowiecki, obie kobiety zostały tymczasowo aresztowane na okres dwóch miesięcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE