reklama

ALASTOR - reaktywacja!

Opublikowano:
Autor:

ALASTOR - reaktywacja! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia[img:1555]Ta wiadomość z pewnością zelektryzuje wszystkich fanów ciężkiego grania. Legendarna kutnowska grupa Alastor, po kilka latach nieobecności na scenie muzycznej, została reaktywowana!Powrót zespołu został przypieczętowany koncertem w bydgoskim klubie "Monarchia". Alastor zaprezentował utwory z płyt: "Zło" i "Żyj gnij i milcz" oraz nowe numery z przygotowywanego albumu "Spaaazm". Miejmy nadzieje, że niedługo Alastora usłyszymy także w Kutnie.Powrotem Alastora zainteresował się też metalowy magazyn "Metal Pure", gdzie znajduje się bardzo obszerny materiał dotyczący zespołu Alastor i wywiad z członkami zespołu.Wszystkich starych i nowych fanów Alastora zapraszamy na stronę internetową zespołu: www.alastor.plWięcej o zespole:


[img:1569] Alastor (z mitologii starożytnej Grecji: mściciel - duch zamordowanego) powstał w Kutnie, w roku 1986. Tworzyli go wówczas: Waldemar Osiecki - gitara, Mariusz Matuszewski - gitara, Grzegorz Frydrysiak - bas, Sławomir Bryłka - perkusja, Robert Stankiewicz - wokal. Zespół ma na swoim koncie występy na wszystkich większych festiwalach metalowych oraz rockowych: Metal Battle, Metalmania, FMR Jarocin, Rock Festiwal Węgorzewo, Strash'ydło w Ciechanowie, Mayday Festiwal, Dramma, Wojna z Trzema Schodami i wiele innych. Alastor koncertuje razem z wieloma zespołami zaliczanymi do ścisłej czołówki: Nasty Savage, Exhumer, Living Death, Sodom, Kat, Turbo, Wilczy Pająk, Dragon....

W roku 1989 światło dzienne ujrzał debiutancki longplay "Syndroms of the cities" wydany przez włoską wytwórnię Metalmaster w całej Europie. Polskojęzyczna wersja płyty pojawiła się w roku następnym tylko pod postacią kasety wydanej przez firmę Polmusic. Współpracę z katowickim MMP (Metal Mind Productions) kończy nagrana w roku 1990 płyta "Przeznaczenie". Rok później zarejestrowana jako "The Destiny". Zastój we współpracy spowodowany był - jak twierdził - MMP "brakiem koniunktury" na prezentowaną przez zespół muzykę, przyczynił się do wygaśnięcia współpracy.

Alastor nie składa broni - dalej tworzy, koncertuje. W roku 1992 wydaje kasetę z nowymi propozycjami w Carnage Records "Garage'92 - Live sesion". Po kilku występach na deskach jarocińskiego festiwalu to w roli gwiazdy bądź zespołu konkursowego (taki to był wówczas muzyczny rynek) Alastor stanął do konkursu festiwalowego w sierpniu 1993 roku. Zwycięstwo w Jarocinie przyniosło płytę "Zło" wydaną przez Loud Out Records. Czas płynął, Alastor stał się kwartetem i już bez Osieckiego stworzył w 1997 roku płytę "Żyj, Gnij i Milcz", którą wydał label firmy Morbid Noizz - Sound Factory Records. Dobre recenzje płyty nie poparte promocją sprawiły, że materiał przepadł metalowym tyglu, a zespół zawiesił działalność.

W roku 2002 miała miejsce pierwsza próba powrotu. Na miejsce Osieckiego w zespole pojawił się "Zwolak" z gostynińskiego Spin, lecz dobre chęci nie wytrzymały konfrontacji z rzeczywistością. Nie wszyscy wytrzymali życiowe przeszkody, zmienił się skład. Już bez Frydrysiaka, do działań żelaznej, starej gwardii (Bryłka, Stankiewicz, Matuszewski) zostali zaproszeni: Jacek Kurnatowski - bas (ex Spin) oraz Marcin "Crowbar" Bilicki - gitara (równoczśnie Anti-Gone). W obecnej chwili ciężko pracujemy nad nową płytą "Spaaazm"...

autor: Robert Stankiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE