Ambitna gra Sparty

Ambitna gra Sparty - Zdjęcie główne

WydarzeniaPo 120' gry w Dobrzelinie, MKS wygrał 4:2 z tamtejszą Spartą Dobrzelin. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2 i potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się kutnianie.Bramki dla MKS-u : 2 Michał Rosiak (98' 113'), Michał Michalski (42'), Mariusz Jakubowski (87').Od początku spotkania "żółto-niebiescy" mieli zdecydowaną przewagę, lecz skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Kutnianie atakowali bramkę Sparty, lecz to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. W 18' pierwszy i jedyny strzał w tej połowie na bramkę Irka Kamińskiego na gola zamienił Igor Poszeptowicz.Jeszcze przed przerwą kutnianie doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Michała Michalskiego, który zaliczył udany powrót do drużyny i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry niewiele się zmienił, ale po raz kolejny pierwsi "ukłuli" gospodarze i w 64' swoją drugą bramkę w meczu zdobył najlepszy zawodnik gospodarzy, Igor Poszeptowicz. MKS chciał jak najszybciej wyrównać, lecz kolejne strzały mijały bramkę strzeżoną przez bramkarza z Dobrzelina.

Gdy sensacja "wisiała w powietrzu", w 87' strzał Michała Rosiaka ręką zatrzymał jeden z obrońców Sparty i sędzia podyktował "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Mariusz Jakubowski. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2 i potrzebna była dogrywka.

Jak przyzwyczaili nas w tym sezonie "żółto-niebiescy", w każdym spotkaniu grają do końca. Nie inaczej było dziś, gdy w dogrywce zmęczonych piłkarzy Sparty dwa razy dobił Michał Rosiak i mecz zakończył się zwycięstwem kutnian 2:4.

W III rundzie Pucharu Polski, MKS Kutno zmierzy się z rezerwami Sokoła Aleksandrów, które wygrał 5-1 z LKS Różyca. Mecz zaplanowano na 4. października w Aleksandrowie

Skład MKS-u : Kamiński - Paweł Kudelski, Ocetek, Więcek, Panek (Burdak) - Jakubowski, Jaśkiewicz, Michał Michalski (Grzegorek), Marek Kowalski (Pilarski , Łucki) - Rosiak, Piotrek Michalski

" No niestety nie mam dla kibiców naszej drużyny dobrych wiadomości. Kontuzjowani w Pabianicach, Sylwek Płacheta i na treningu wczoraj Tomek Kowalski, na pewno nie wystąpią w niedzielę przeciwko Zawiszy Rzgów. Nie muszę mówić jakie to osłabienie dla naszego zespołu. Niepewny jest też udział kontuzjowanego Piotrka Kudelskiego. Ubytek trzech podstawowych zawodników to duży dla nas problem. No ale musimy się zbierać, bo to najważniejszy mecz w rundzie. Liczymy na wsparcie kibiców w niedzielę. " - powiedział nam trener Paweł Ślęzak

" Graliśmy dziś w eksperymentalnym składzie co zapewne było widać w dzisiejszym spotkaniu. Trener szukał zmienników .na niedzielny mecz, lecz mecz w Dobrzelinie nie wyjaśnił znaków zapytania związanych ze składem " - dodał kierownik Andrzej Królak