Reklama

Reklama

Ambulans z Kutna pojechał na Ukrainę: „To auto do zadań specjalnych” [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: czw, 24 mar 2022 13:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno po raz kolejny pokazało wielkie serca. Firma AMZ-Kutno dołączyła do akcji charytatywnej, w wyniku której za naszą wschodnią granicę trafił specjalistyczny ambulans mający ratować życie i zdrowie ukraińskich żołnierzy oraz cywilów.

Reklama

Za zebrane w ramach akcji pieniądze udało się zakupić terenowego nissana patrola, który w zaledwie siedem dni stał się specjalistycznym ambulansem do przewozu chorych. 

- Nissan Patrol opuścił naszą firmę. Pragniemy zauważyć, że średni czas zabudowy ambulansu to miesiąc. Nissan został zabudowany w 7 dni! – czytamy na fanpage’u AMZ-Kutno na Facebooku. 

Jak zaznacza firma, ambulans został wyposażony w nosze, butle tlenowe, sygnalizację uprzywilejowania, radiostację i oczywiście został oznakowany. Ma być autem do zadań specjalnych, idealnie przystosowanym do niesienia pomocy w trudnym terenie.

Jak już wspomnieliśmy, produkcja pojazdu to wynik akcji charytatywnej współorganizowanej przez Helios Moto Tours oraz Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy. Zbiórka środków na ten cel prowadzona jest na stronie zrzutka.pl.

- Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie w potrzebny sprzęt medyczny pojazdu, który zostanie zakupiony bezpośrednio przez fundację Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy, z którą współpracujemy w celu osiągnięcia celu naszej zrzutki. Ze swojej strony przekażę część sprzętu medycznego (defibrylator, nosze, podstawa pod nosze, plecak ratowniczy, kompletny materac próżniowy, nosze płachtowe i inny drobny sprzęt). Czas wyposażenia takiego pojazdu to około 7-10 dni. Ambulans zostanie przekazany fundacji, która przekaże go placówce medycznej na Ukrainie – pisze Dariusz Helios na stronie zbiórki. 

Cel udało się osiągnąć, a 23 marca gotowe auto zostało przekazane wojsku i potrzebującym w Ukrainie. 

- Od dzisiaj będzie pełnił zamierzoną funkcję. Niech ratuje życia, chociaż życzylibyśmy sobie, by był potrzebny jak najkrócej… - pisze Helios Moto Tours.

Organizatorzy całej akcji zapowiadają, że to nie koniec ich działań mających na celu pomoc naszym sąsiadom – możliwe, że trafi do nich kolejny ambulans.

W galerii zdjęć do artykułu zobaczycie zdjęcia pojazdu opublikowane przez AMZ-Kutno. Poniżej natomiast zamieszczamy krótki film, prezentujący ambulans w całej okazałości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy