Reklama

Reklama

Anna Dymna przyjedzie do Kutna. Bilety już w sprzedaży!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno/KDK

Anna Dymna przyjedzie do Kutna. Bilety już w sprzedaży! - Zdjęcie główne

Anna Dymna przyjedzie do Kutna. Bilety już w sprzedaży! | foto UM Kutno/KDK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Anna Dymna to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek – ma na koncie kilkaset ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Ponadto angażuje się w działania społeczne i jest założycielką Fundacji „Mimo Wszystko”. Już w najbliższą sobotę przyjedzie do Kutna i w ramach "Podwieczorku z..." spotka się z mieszkańcami naszego miasta. Ruszyła sprzedaż biletów!

Reklama

Spotkanie z Anną Dymną odbędzie się już w najbliższą sobotę (1 kwietnia) o godz. 16:00 w Kutnowskim Domu Kultury. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w kasie KDK lub ONLINE.

Jak zaznacza KDK, formuła spotkań z cyklu “Podwieczorek z…” w dużej mierze zależy od Gościa. Prowadzący spotkanie Leszek Bonar rozmawia z artystami o życiu i pracy twórczej. Często wydarzeniu towarzyszą piosenki i inne artystyczne niespodzianki dla widzów. 

- Tym razem oprócz wywiadu możecie się Państwo spodziewać namiastki Saloniku Poezji. Anna Dymna odczyta kilka wybranych wierszy, towarzyszyć jej będzie nastrojowa muzyka w wykonaniu fortepianowego duetu: Aleksandry Pazdygi-Chojnackiej i Michała Chojnackiego, czyli ALEAMI Piano Duo - informuje Kutnowski Dom Kultury.

Anna Dymna to aktorka świetnie znana z desek teatralnych i kinowego ekranu. Wspomnijmy chociażby seriale “Wielka Woda” czy “Mistrz i Małgorzata”. Grała też Anię Pawlakównę w “Nie ma mocnych” i “Kochaj albo rzuć”. W dorobku ma również m.in. role w filmach: “Ekscentrycy – czyli po słonecznej stronie ulicy” (nagrodzona Orłem), “Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny”, “Wiedźmin”,, “Do krwi ostatniej”, “Znachor”, “Dolina Issy”, “Dama kameliowa”, “Śmierć jak kromka chleba”, “Pestka”, “Stara baśń” i “Skazany na bluesa”.

Jest laureatką licznych nagród, otrzymała też m.in. tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Od 2002 r. jest inicjatorką i gospodynią Krakowskich Salonów Poezji, gdzie w kameralnej atmosferze, dzięki wybitnym twórcom oraz aktorom, kultywuje się wartość i piękno żywego słowa. Starania Anny Dymnej sprawiły, że Salony Poezji działają obecnie w kilkudziesięciu polskich miastach, a także za granicą.

Zadebiutowała na scenie w 1969 r. Ma w dorobku ponad trzysta ról teatralnych i filmowych. Od początku kariery związana jest z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie.

Pracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim,  Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Hoffmanem, Kazimierzem Kutzem, Teresą Kotlarczyk, Barbarą Sass i Janem Klatą. Od 1990 jest pedagogiem w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Za łączenie pracy na scenie, w filmie, szkole teatralnej z niezwykle skuteczną działalnością na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie nadała Annie Dymnej najwyższą godność akademicką ­– tytuł doktora honoris causa.

Od 2003 r. na antenie TVP2 aktorka prowadzi cykliczny program telewizyjny „Anna Dymna – Spotkajmy się”. Porusza w nim tematy miłości, akceptacji, samotności, szczęścia, wiary i nadziei. Gośćmi audycji – dwukrotnie nominowanej do Nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego, przyznawanej za materiały dziennikarskie, które wpływają na życie Polaków – są osoby niepełnosprawne oraz ciężko chore.

Info: KDK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy