Reklama

Reklama

Ciekawe oferty na remont kolejnej kutnowskiej ulicy. Uda się zrealizować inwestycję? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wygląda na to, że wkrótce w Kutnie może ruszyć kolejna drogowa inwestycja. Wczoraj otwarto oferty złożone w przetargu na remont ulicy Morcinka. Wszystkie propozycje cenowe są niższe niż budżet, jaki na to zadanie zamierzał przeznaczyć ratusz.

Reklama

Z dokumentacji zamieszczonej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Kutnie wynika, że magistrat na remont ulicy Morcinka zamierza przeznaczyć ponad 1,3 miliona złotych.

Tymczasem wszystkie oferty, które zostały złożone w ramach przetargu opiewają na kwoty niższe. Konsorcjum firm Trakt z Woźniakowa i Hydrobud z Leszczynka złożyło najniższa ofertę. Mowa o około 838 tysiącach złotych.

Firma MCC S.A. z Chodcza to zadanie wyceniła na ponad 940 tysięcy, a BMB Budownictwo z Gostynina – ponad 965 tysięcy,

O ogłoszeniu przetargu na remont ulicy Morcinka w Kutnie pisaliśmy jakiś czas temu TUTAJ. Przypomnijmy - prawie na całej długości ulicy istnieje dwustronny chodnik z płyt betonowych oddzielony od jezdni pasem zieleni. Posesje położone wzdłuż ul. Morcinka połączone są z jezdnią za pośrednictwem zjazdów.

W dokumentacji stwierdzono, że nawierzchnia bitumiczna na całym odcinku jest zużyta, wymaga frezowania i nowej warstwy ścieralnej. Na całej długości nawierzchnia ma oznaki spękań odbitych.

Czego ma dotyczyć sama przebudowa? W zakresie inwestycji znajdzie się wymiana nawierzchni jezdni i wymiana nawierzchni chodników. Wymienione zostaną także krawężniki i zjazdy do posesji.

- Jezdnia zostanie frezowana i położona na niej nowa nawierzchnia bitumiczna. Nawierzchnia chodników oraz zjazdów do posesji zostanie wymieniona na nową nawierzchnię z kostki betonowej – czytamy w dokumentacji.

Po ulicy Morcinka nie odbywa się ruch pojazdów komunikacji zbiorowej i takie rozwiązania nie są planowane w przyszłości. Ulica Morcinka ma obsługiwać przede wszystkim ruch lokalny mieszkańców posesji położonych wzdłuż ulicy oraz z najbliższej okolicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy