Reklama

Reklama

Aż 15 mandatów jednego dnia! Kutnowska policja podsumowuje akcję „Prędkość”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Aż 15 mandatów jednego dnia! Kutnowska policja podsumowuje akcję „Prędkość” - Zdjęcie główne

Aż 15 mandatów jednego dnia! Policja podsumowuje akcję „Prędkość” | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tylko jednego dnia aż 15 osób zostało ukaranych mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym – tak przedstawiają się statystyki wczorajszej akcji „Prędkość” przeprowadzonej przez policjantów z kutnowskiej komendy. Dziś trwają za to działania pod hasłem „Bezpieczny pieszy”.

Reklama

Z analizy wypadków drogowych, które miały miejsce podczas tegorocznych wakacji wynika, iż główną przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci z powiatu kutnowskiego 8 sierpnia przeprowadzili działania  „Prędkość”. Niestety nie obyło się bez mandatów karnych. 

- Aż 15 kierujących nie przestrzegało na drogach przepisów ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Stwarzali tym samym nie tylko zagrożenie dla siebie, ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – mówi mł. asp. Daria Olczyk z KPP w Kutnie. 

Dziś (9 sierpnia) kutnowscy funkcjonariusze prowadzą na terenie powiatu działania pod nazwą "Bezpieczny pieszy". W obrębie przejść będą przyglądali się pieszym i kierowcom. Działania te mają wpłynąć na obniżenie poziomu zagrożenia bezpieczeństwa pieszych, w szczególności powstałego z winy kierujących. 

- Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym, powinno być dla pieszych swoistym azylem bezpieczeństwa. Tutaj pierwszeństwo ma pieszy znajdujący się na przejściu. Jednak w realnym ruchu drogowym prawa pieszych nie zawsze są respektowane przez kierowców – podkreśla mł. asp. D. Olczyk - Z kolei piesi najczęściej wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, zapominając, że nawet niewielka prędkość pojazdu nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania. W takich przypadkach niewłaściwe zachowanie pieszych również przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. 

Info: KPP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy