Reklama

Reklama

Firmy z Ukrainy chciały przenieść się do Kutna. Co jeszcze słychać w dzielnicy przemysłowej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Filmy z nieba

Firmy z Ukrainy chciały przenieść się do Kutna. Co jeszcze słychać w dzielnicy przemysłowej? - Zdjęcie główne

Kutnowskie firmy sporo inwestują lub wkrótce będą to robić, a to oznacza m.in. nowe miejsca pracy | foto Filmy z nieba

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Paraliż spowodowany pandemią na szczęście przeszedł już do historii i kutnowskie firmy albo już inwestują w swój rozwój, albo mają takie plany i ruszą z tym w najbliższej przyszłości. Oprócz tego wiemy, że Kutnem były zainteresowane firmy działające na Ukrainie, które z powodu trwającej wojny szukają nieruchomości w Polsce, by tutaj przenieść swoje zakłady.

Reklama

O sytuacji na kutnowskiej dzielnicy przemysłowej w trakcie ostatniej konferencji prasowej mówił prezydent miasta Zbigniew Burzyński. Wykonanie podatku dochodowego od firm w pierwszym półroczu 2022 jest na poziomie około 50 proc.

Co ciekawe do władz Kutna kierowane były pytania o hale gotowe od razu do użytkowania. 

- Pytają o nie firmy, które chcą się przenieść z Ukrainy. Poszukują hal o powierzchni mniej więcej od trzystu do pięciu tysięcy metrów kwadratowych – mówił Zbigniew Burzyński.

W Kutnie takich gotowych budynków nie ma.

Odnosząc się do działalności przedsiębiorstw już funkcjonujących w naszym mieście to prezydent Byrzyński podkreślał, że około dwuletni zastój inwestycyjny spowodowany pandemią zastąpił dość duży ruch i plany kolejnych działań.

- To świadczy o tym, że miasto dalej będzie się rozwijało i będą nowe miejsca pracy – podkreślał Z. Burzyński.

Jeśli chodzi o nowe inwestycje zakładów pracy – ruszyła budowa zakładu przetwórstwa spożywczego Newly Weds Foods. Planowany termin uruchomienia fabryki w Kutnie to lipiec 2023 r. Na początku działalności zatrudnienie wyniesie ponad 70 osób.

Firma Kellogg’s buduje budynek biurowy, podobnie jak Ekobud. Firma Katoen Natie stawia magazyn wysokiego składowania. W Skibitrans powstaje zaplecze techniczne dla samochodów ciężarowych.

Podobnych inwestycji może być więcej. Firmy występują o działania środowiskowe i pozwolenia na budowę. Prezydent mówił, że inwestycje planuje m.in. Animex i NewCold.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy