AZS pokonał Żyrardowiankę

AZS pokonał Żyrardowiankę - Zdjęcie główne

WydarzeniaW piętnastej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi AZS WSGK Polfarmex Kutno pokonał po zaciętym meczu Żyrardowiankę Żyrardów 78:68 (23:22, 16:15, 18:16, 21:15). Drużyna trenera Andrzej Kowalczyka trafiła dziś na trudnego rywala, mimo że ekipa z Żyrardowa zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli ligowej.

Początek meczu nie wskazywał na opór Żyrardowianki. Po trzech minutach meczu AZS prowadził 10:4. Jednak już w siódmej minucie AZS przegrywał 12:16.

W pierwszej połowie najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Michał Marciniak, który w tej części gry zdobył 13 pkt. Ostatecznie na przerwę AZS schodził z dwupunktową przewagą 39:37.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Była walka punkt za punkt. W końcówce meczu AZS okazał się jednak drużyną mającą w swych szeregach bardziej doświadczonych zawodników i Kutno ostatecznie pokonało drużynę gości 78:68.

Za tydzień AZS WSGK wyjeżdża na mecz do wicelidera tabeli, SIDEn Polski Cukier Toruń. Mecz odbędzie się 23 stycznia (niedziela) o godz. 17:00.

– Dziś Żyrardowianka była trudnym rywalem, podobnie jak wpierwszej rundzie. Walczyliśmy punkt za punkt, ale w końcówce zaprocentowałodoświadczenie naszych graczy, który przechylili szalę zwycięstwa na korzyść AZS– mówi Krzysztof Poniszewski, kierownik „Akademików”.

AZS WSGK Polfarmex Kutno 78:68 Żyrardowianka Żyrardów
(23:22, 16:15, 18:16, 21:15)

AZS Polfarmex: Pustelnik 6 (2x3), Małecki 22 (2x3), Smorawiński 0, Pydych 11, Deja 2, Kromer 2, Marciniak 17 (1x3), Perka 7, Bacik 11;

Żyrardowianka: Muś 0, Matuszewski 24, Bakuła 0, Kuran 2, Kok 3, Chojecki 12, Baranowski 4, Repiński 0, Łapiński 23;