AZS wciąż bez przegranej!

AZS wciąż bez przegranej! - Zdjęcie główne

WydarzeniaW drugim dniu turnieju o „Różę Kutna” rozegrano trzy spotkania. Pierwszy mecz pomiędzy UMKS PIOTRKOVIA Piotrków Trybunalski, a KS STAL Ostrów Wlkp. Mecz zakończył się wynikiem 96:50 (w kwartach – 37:13, 16:13, 18:11 i 25:13) dla drużyny z Piotrkowa. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando drużyny UMKS PIOTRKOVIA. Już po pierwszej kwarcie widać było, kto rozdaje karty. Zawodnicy z Ostrowa Wlkp. dzięki swojej szybkości zdobyli kilkanaście punktów. Obaj trenerzy dokonywali wielu zmian korzystając z okazji, że turniej jest towarzyski i można w nim było sprawdzić zarówno dyspozycję zawodników, jak i całej drużyny u progu nowego sezonu.

Drugie spotkanie pomiędzy zespołami KS NORGIPS Piaseczno oraz AZS WSGK POL-FOL Kutno jeszcze przed meczem określane było jako rewanż za porażkę w ćwierćfinałach rozgrywek o awans do II ligi. Już od pierwszych minut widać było, że żadna z drużyn nie odda łatwo zwycięstwa. Praktycznie całe spotkanie to gra kosz za kosz. Z ostatnią syreną spotkania widniał wynik na tablicy świetlnej 82:74 dla AZS Kutno. Spotkanie było bardzo zacięte, obfitowało w wiele fauli. Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło dopiero w ostatniej minucie. Mecz KS NORGIPS Piaseczno - AZS WSGK POL-FOL Kutno w wynikach kwart – 14:18, 18:15, 21;21 i 21:28.

Po jednym meczu przerwy UMKS PIOTRKOVIA Piotrków Tryb. podejmowała MKS JURAND Ciechanów. Mecz w tym przypadku zupełnie jak wczorajsze spotkanie Juranda z AZS Kutno raczej jednostronny. Całkowite i niepodzielne panowanie drużyny z Piotrkowa na parkiecie i od czasu do czasu ataki drużyny Juranda, przynoszące mozolnie wypracowane punkty. Spotkanie raczej monotonne, ale jak już wcześniej podkreślałem, zapewne trenerzy wszystkich zespołów występujących w turnieju mają na celu sprawdzenie prowadzonych przez siebie drużyn przed nowym sezonem. MKS JURAND Ciechanów : UMKS PIOTRKOVIA Piotrków Trybunalski 58:107 (w kwartach – 13:28, 16:22, 16:29, 13:28).