Reklama

Reklama

Będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19. Ta grupa ludzi została włączona do „grupy zero”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe - archiwum

Będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19. Ta grupa ludzi została włączona do „grupy zero” - Zdjęcie główne

Ministerstwo pozywytnie odpowiedziało na wniosek fundacji. | foto poglądowe - archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fundacja Koalicja dla Wcześniaka zaapelowała do resortu zdrowia o to, by rodzice wcześniaków zostali włączeni do tzw. grupy zero i mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w tym samym okresie, co pracownicy służby zdrowia. Ministerstwo do tej prośby ustosunkowało się pozytywnie.

Reklama

Resort opublikował w swoich mediach społecznościowych odpowiedź na pismo prof. Marii Katarzyny Borszewskiej-Kornackiej, prezes fundacji Koalicja dla Wcześnia

- W odpowiedzi na apel Fundacji Koalicja dla Wcześniaka z dnia 29 grudnia 2020 r., w którym uzasadnia Pani prośbę o dodanie rodziców wcześniaków hospitalizowanych na Oddziałach Intensywnej Terapii I Patologii Noworodka do tzw. grupy .0- do szczepień przeciwko Covid-19, uprzejmie informuję, W wskazana grupa zostaje włączona do szczepień – czytamy w piśmie Anny Goławskiej, podsekretarz stanu w resorcie zdrowia.

Jednocześnie ministerstwo poinformowało, że rodzice wcześniaków hospitalizowanych na Oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka powinni być zaszczepieni w danym szpitalu (wystawienie e-skierowań w szpitalu) lub zgłoszeni do szczepienia w innym podmiocie przez szpital, zgodnie z przyjętą procedurą zgłaszania pracowników sektora ochrony zdrowia, którzy nie mają bezpośredniego udziału w realizacji świadczeń opieki zdrowotnej (nie wykonują zawodów medycznych). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy