Reklama

Będzie dodatkowa kasa na WORD?

Opublikowano:
Autor:

Będzie dodatkowa kasa na WORD? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trzy podejścia do wyłonienia wykonawcy na budowę infrastruktury dla filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie zakończyły się fiaskiem. Przed ogłoszeniem kolejnego postępowania przetargowego wprowadzone zostaną jednak pewne zmiany - zarówno w projekcie, jak i w budżecie, jaki miasto zamierza przeznaczyć na ten cel.

Kwestia budowy WORD-u nie mogła zostać pominięta na ostatniej Sesji Rady Miasta Kutna. Wszak na tę inwestycję czeka spora część mieszkańców, a jej realizacja od kilku miesięcy stoi w miejscu z powodu zbyt wysokich ofert. Okazało się jednak, że czwarty przetarg będzie się nieco różnił od poprzednich, co, być może, spowoduje oczekiwane wyłonienie wykonawcy. Zainteresował się tym radny Rafał Jóźwiak.

- W budżecie przewidziano dodatkowe środki na pobudowanie infrastruktury dla WORD w kwocie 300 tys. zł, łącznie mamy więc ok. 1,3 mln zł. Z naszej wiedzy wynika, że w pierwszym przetargu pojawiła się oferta na kwotę 1,4 mln zł, a w drugim na 1,6 mln zł. Czy w ocenie pana prezydenta wystarczy tych środków w czasie kolejnych postępowań przetargowych? Czy przeprowadzono ponowne kosztorysowanie czy może zmniejszono zakres prac? czy ewentualnie miasto jest gotowe, aby do tej kwoty coś jeszcze dołożyć, gdyby się zdarzyło, że oferty będą jednak wyższe? - pytał radny.

Okazało się, że projekt zostanie nieco "odchudzony".

- Zmniejszony został zakres tej części drogowej. Plac manewrowy pozostaje wymagalny, natomiast marginesy są zmniejszone, także to 1,3 mln zł powinno wystarczyć - skomentował prezydent Zbigniew Burzyński.

Kolejny, czwarty już, przetarg na budowę infrastruktury dla WORD zostanie ogłoszony w drugiej połowie kwietnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE