reklama

Będzie nadzwyczajna sesja powiatu

Opublikowano:
Autor:

Będzie nadzwyczajna sesja powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaJak poinformowała nas Mariola Baranowska, rzecznik prasowy Starostwa, do przewodniczącego powiatu wpłynął wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu. Zgłosiło go sześciu radnych.Chcą oni poznać bieżącą sytuację w kutnowskim szpitalu. Chodzi przede wszystkim o zawarte na ten rok kontrakty.Publikujemy także list otwarty Elżbiety Milczarskiej,członka Zarządu Powiatu ds. Edukacji.

List otwartySzanowni Państwo,

Chciałabym zdementować nieprawdziwe informuje podawane publicznie przez radnego powiatowego Grzegorza Przepiórkowskiego. Nieprawdziwe informacje na temat Zespołu Szkół Agroprzedsiebiorczości w Mieczysławowie opublikował on w artykule ,,Wstrzymana likwidacja ZSA w Mieczysławowie”, który zamieszczono we wkładce SLD rozprowadzanej wraz z Powiatowym Życiem Kutna w grudniu 2005 r. Nieprawdziwe również były wypowiedzi radnego G. Przepiórkowskiego w trakcie kampanii wyborczej, że uratował szkołę w Mieczysławowie przed zamknięciem. Ponieważ zarząd powiatu nie chciał likwidować szkoły w Mieczysławowie, tym samym G. Przepiórkowski nie miał przed czym szkoły ratować.

W myśl ustawy o systemie oświaty już sam zamiar likwidacji szkoły musi być podjęty uchwałą rady. Nigdy projektu takiej uchwały nie było, o czym G. Przepiórkowski, jako radny i były członek zarządu, doskonale wie. Natomiast zarząd rozważał propozycję dopełnienia oferty edukacyjnej ZSA w Mieczysławowie o działania i środki finansowe, które mogły być tam zainwestowane przez OHP. W tym celu zorganizowano wyjazd dla radnych powiatowych do stacjonarnego Hufca Pracy w Dobieszkowie, aby poznać strukturę działania hufca. W wyjeździe tym uczestniczył także radny Przepiórkowski, a więc zarzut o utrzymywaniu działań w tajemnicy jest bezpodstawny. Kłamstwem jest również twierdzenie radnego G. Przepiórkowskiego, że zarząd pozbawia powiat majątku na skutek przekazania go OHP.

Radny G. Przepiórkowski dziś tak ,,dba” o kształcenia rolników, a jako radny poprzedniej kadencji głosował przeciwko tradycji rolniczej zmieniając uchwałą z dnia 31 stycznia 2002 roku nazwę szkoły z Zespołu Szkół Rolniczych na Zespół Szkół Agroprzedsiebiorczości. A także nie protestował przeciwko sprzedaży gospodarstwa pomocniczego, które stanowiło bazę do praktyk rolniczych. Takie zachowanie świadczy o szafowaniu informacjami o szkole w zależności od sytuacji. W 2002 roku była kampania wyborcza do samorządu powiatowego, teraz na wójta Gminy Krzyżanów.

Uważam, że radny powinien dbać o interesy społeczności, która go wybrała, a nie używać wyborców dla zaspakajania swoich osobistych potrzeb i ambicji. Ponieważ oświata jest dla zarządu bardzo ważną sprawą, toteż podczas lutowej sesji odbędzie się debata na temat szkół i placówek dotowanych przez powiat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE