Reklama

Reklama

Będzie rozbudowa budynku kutnowskiego szpitala! W grze duże miliony!

Opublikowano: 31 marca 2021 08:29
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Będzie rozbudowa budynku kutnowskiego szpitala! W grze duże miliony! - Zdjęcie główne

Kutnowski szpital zostanie rozbudowany dzięki rządowemu wsparciu. | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już pewne. Budynek Kutnowskiego Szpitala Samorządowego doczeka się dużej modernizacji. Na tym nie koniec sporych inwestycji, które w najbliższym czasie czekają nas w powiecie kutnowskim.

Reklama

Budynek Kutnowskiego Szpitala Samorządowego zostanie zmodernizowany dzięki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Kutnowski otrzyma dofinansowanie na ten cel w wysokości ponad 7,4 miliona złotych!

- Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z.o.o z przeznaczeniem na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz część Bloku Operacyjnego wraz z kompletnym wyposażeniem. W ramach przedmiotowej inwestycji przewidziano wykonanie prac w branży: architektonicznokonstrukcyjnej, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych, teletechnicznych, instalacji gazów medycznych – informuje Łódzki Urzad Wojewódzki.

Rządowe wsparcie dla tej inwestycji komentuje starosta kutnowski. Podkreśla, że taka pomoc jest w głównej mierze zasługą parlamentarzystów z naszego regionu.

- Chciałbym z całego serca podziękować Senatorowi RP Panu Przemysławowi Błaszczykowi oraz Pani poseł Joannie Lichockiej za ogromne zaangażowanie w proces pozyskania tych środków. Nowoczesny oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii na pewno przyczyni się w ogromnym stopniu do zabezpieczenia zdrowia i życia mieszkańców Powiatu Kutnowskiego. To już kolejny raz kiedy parlamentarzyści wspierają samorząd lokalny dla dobra ogółu mieszkańców. – mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

W TYM MIEJSCU piszemy o innych iwnestycjach wspartych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -2

  Kutnowiak

  To teraz pomyślcie - 7,5 mln to dużo kasy a ile można by było zrobić za blisko 40 mln wydanych na betonowy bunkier w centrum Kutna, który będzie służył ale samochodom.

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -0

  ive

  sam budynek to nie wszystko, liczą się ludzie

  • 4 miesiące temu | ocena +2 / -1

   TYM

   Nowy oddział + nowe kierownictwo. Może wrescie zacznie się coś zmieniać .

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -2

  Janek

  Przez tyle lat wszystko niszczało, próbowali prywatyzować, cuda wianki,szpital niszczał, zadłużał się i nic dobrego z tego nie wynikało, a teraz od jakiegoś roku same pozytywne informacje na ten temat.