Reklama

Reklama

Kutnowski szpital to nie wszystko. Czekają nas inne duże inwestycje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

Kutnowski szpital to nie wszystko. Czekają nas inne duże inwestycje - Zdjęcie główne

W powiecie kutnowskim dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymały trzy samorządowy | foto poglądowe-pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spora suma pieniędzy trafi do samorządów z powiatu kutnowskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W sumie do samorządów z regionu łódzkiego trafi ponad 125 milionów złotych.

Reklama

- To już trzecia transza środków w ramach RFIL, która trafia do naszego regionu. I konkurs to ponad 389 mln złotych, II konkurs to ponad 292 mln złotych, III konkurs to ponad 125 mln złotych – zaznacza Łódzki Urząd Wojewódzki.

Razem to kwota ponad 806 milionów złotych. Łódzki Urząd Wojewódzki zaznacza, że to największa dotacja finansowa dla samorządów w historii, a dzięki rządowym środkom oblicze naszego regionu na trwałe się zmieni.

- Bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię stanowi potężny impuls inwestycyjny dla regionów. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19 – komentuje ŁUW.

W powiecie kutnowskim wsparcie otrzymają trzy samorządy. Informowaliśmy już o wsparciu dla Starostwa Powiatowego w Kutnie na rozbudowę szpitala (KLIK).

Kolejna inwestycja dotyczy gminy Krzyżanów. Chodzi o budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy - dotyczy uporządkowania gospodarki wodnej na terenie gminy Krzyzanów. W ramach zadania wybudowanych zostanie 170 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków. Gmina wnioskowała o 2,4 miliona złotych i właśnie taka kwota do niej trafi. Całkowity koszt inwestycji to 3,4 miliona złotych.

Kolejna inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Łanięta. Gmina wnioskowała o 793 tysiące złotych i otrzyma dotację właśnie w tej kwocie.

- Gmina Łanięta planuje realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 102277E oraz drogi dojazdowej do pól (działka 118)”. Projekt zakłada wykonanie nowej nawierzchni wraz z podbudową na istniejącej nawierzchni drogi. Odcinek drogi ma długość 1200 m i 625 m; szerokość jezdni 3,50 m (w rejonie mijanki i na łukach poziomych 5,00m), szerokość pobocza – 0,75m; kategoria ruchu KR1; klasa techniczna – droga dojazdowa. Odcinek drogi o długości 625 m łączy się z obu stron z drogami powiatowymi – informuje ŁUW.

Szacowany koszt inwestycji to 800 tysięcy złotych.

Do tematu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych będziemy jeszcze wracać na KCI.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy