Reklama

Reklama

Benzyna najdroższa od 7 lat! Sprawdź ceny paliw na kutnowskich stacjach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po marcowych podwyżkach cen paliw, eksperci wskazywali, że kolejnych wzrostów nie ma się raczej co spodziewać. Podobnego zdania byli jeszcze na początku czerwca. Tymczasem ostatnie dni znów uderzyły kierowców po kieszeniach, a litr benzyny nie był tak drogi od 2014 roku. Ile kosztuje paliwo na kutnowskich stacjach?

Reklama

Naftowi potentaci i inflacja

Ceny paliw wzrastały sukcesywnie od początku 2021 roku, co w opinii analityków giełdowych wynikało z działań podejmowanych przez kraje porozumienia naftowego OPEC+, a także wartość dolara w stosunku do złotówki. Na przełomie roku USD kosztował bowiem średnio 3.65 PLN, dziś jest to już ponad 3,80.

W marcu cena litra benzyny 95-oktanowej przekroczyła barierę 5 zł. Wówczas eksperci przewidywali, że kolejne podwyżki nie powinny mieć miejsca, a przynajmniej nie w takim tempie jak dotychczas. Co więcej, na początku czerwca zaznaczali, że mimo tego, że ropa naftowa podrożała, ceny paliw nie powinny iść w górę. Niestety, mylili się. 

Cudów (chyba) nie będzie

Tak dużych skoków cen nie odnotowano od marca. W całym kraju średnie ceny benzyny i oleju napędowego wzrosły od 6 do 8 groszy na litrze. Beznyna jest najdroższa od 2014 roku, a olej napędowy nie kosztował tak dużo od 2018 roku. Podwyżki nie dotknęły tylko kierowców aut zasilanych gazem, średnia cena LPG spadła bowiem średnio o kilka groszy.

Aktualnie eksperci wyjaśniają, że ostatnie podwyżki to wynik wzrostu cen hurtowych od początku czerwca. Co gorsza, prognozują, że taki trend utrzyma się do końca tego miesiąca. Główną rolę znów odgrywać ma stosunek dolara do złotówki, a także decyzje podejmowane przez OPEC+. Przewiduje się, że popyt na ropę wzrosnąć ma dopiero w drugiej połowie 2021 roku i wtedy można spodziewać się niewielkich spadków cen.

Ile za benzynę w Kutnie?

Już w marcu zmotoryzowani odczuli skok ceny, gdy za litr benzyny, po raz pierwszy od grudnia 2019 roku musieli płacić ponad 5 zł. Dokładnie trzy miesiące temu cena Pb95 na kutnowskich stacjach mieściła się w granicach 5,09 - 5,12 zł, oleju napędowego 4,99 - 5,09 zł, a LPG 2,54 - 2,58 zł.

Obecne ceny paliwa 95-oktanowego i diesla są średnio o prawie 20 groszy wyższe niż wtedy. W Kutnie za Pb95 zapłacimy od 5,27 do nawet 5,48 zł za litr, za olej napędowy od 5,19 do 5,36 zł. O ponad 20 groszy, w porównaniu do marca, spadła natomiast cena gazu. Litr LPG w naszym mieście kosztuje aktualnie od 2,31 do 2,34 zł. 

 Jak dokładnie prezentują się ceny paliw na poszczególnych kutnowskich stacjach? Tego dowiecie się z galerii zdjęć. 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy