Reklama

Reklama

Bezpłatna kastracja zwierząt w Kutnie. "Jesteśmy zmuszeni na kilka tygodni zawiesić działanie programu"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

Bezpłatna kastracja zwierząt w Kutnie. "Jesteśmy zmuszeni na kilka tygodni zawiesić działanie programu" - Zdjęcie główne

Miasto Kutno na kilka tygodni zawiesza działanie programu bezpłatnej kastracji i sterylizacji zwierząt | foto UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dużym zainteresowaniem cieszy się projekt bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich w Kutnie. W ciągu dwóch tygodni działania programu, mieszkańcy pobrali już prawie 320 wniosków na zabiegi.

Reklama

Od piątku, 13 stycznia właściciele psów i kotów z terenu Kutna mogą korzystać z bezpłatnego programu sterylizacji i kastracji zwierząt. Jak podkreśla Urząd Miasta, akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Świadomość mieszkańców w tym zakresie jest bardzo duża, co cieszy, bo dzięki korzystaniu z akcji właściciele zapobiegają bezdomności - mówi Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

Niestety pieniądze przeznaczone na program nie są nieograniczone, a duża liczba wnioskujących spowodowała, że pula środków przeznaczonych na ten cel może już za chwilę się wyczerpać.  

- Jesteśmy zmuszeni na kilka tygodni zawiesić działanie programu. Musimy poczekać, aż spłyną do nas wszelkie rozliczenia od gabinetów weterynaryjnych i będzie wiadomo, ile pieniędzy zostało nam jeszcze do rozdysponowania. Prosimy właścicieli zwierząt o cierpliwość w tej sprawie – przekonuje Kamil Klimaszewski.

Pomysł bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich po raz kolejny został zgłoszony do ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jego realizację przeznaczonych zostało 150 000 złotych.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy