Reklama

Reklama

Bohaterscy strażnicy miejscy z Kutna! Uratowali życie mieszkance [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To była dosłownie walka o życie. Wczoraj przed południem strażnicy miejscy z Kutna otrzymali dramatycznie brzmiące zgłoszenie – chodziło o kobietę niewykazującą czynności życiowych. Mieszkanka naszego miasta zasłabła w samochodzie, potem przestała oddychać. Najpierw pomocy udzielali jej bliscy, którzy zadzwoni też po karetkę, oraz do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Informacji Niejawnych w kutnowskim Urzędzie Miasta. Stamtąd sprawa została przekazana dyżurnemu Straży Miejskiej.

Reklama

Na miejsce wysłano patrolujących miasto strażników: Andrzeja Jóźwiaka i Kamila Czapiewskiego.

- Około 11:30 otrzymaliśmy informację od dyżurnego, że na ulicy Olimpijskiej leży kobieta, która potrzebuje pomocy. Zauważyliśmy ją leżącą przy samochodzie. Nie wykazywała znaków życia, więc przystąpiliśmy do reanimacji. Prowadziliśmy ją do czasu przyjazdu karetki, a później wspólnie z ratownikami medycznymi walczyliśmy o życie tej kobiety – relacjonuje Andrzej Jóźwiak z kutnowskiej Straży Miejskiej.

Po około 20 minutach wyczerpującej akcji ratowniczej udało się przywrócić czynności życiowe mieszkanki Kutna, która w takim stanie trafiła do kutnowskiego szpitala.

- Tego nie zapomnimy chyba do końca życia, ratowanie ludzkiego życia to na pewno zostanie u każdego z nas na zawsze – przyznaje Kamil Czapiewski ze Straży Miejskiej w Kutnie.

Jak dodaje Ryszard Wilanowski, komendant kutnowskiej Straży Miejskiej to nie był pierwszy raz, kiedy funkcjonariusze jednostki ratowali życie mieszkańców miasta.

- Tego typu sytuacja mają miejsce. Było ich już kilka np. na ulicy Królewskiej, kiedy zasłabła kobieta, albo na Targowicy Miejskiej, gdzie zasłabł mężczyzna. Mieliśmy również taką nietypową akcję, kiedy właścicielka została pogryziona przez psa i trzeba było jakoś zająć uwagę tego psa, żeby pogotowie mogło wejść i pomóc tej kobiecie. Na przestrzeni lat takich zdarzeń było kilkanaście – wylicza komendant Wilanowski.

Bohaterską postawę strażników docenił Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, który wręczył im podziękowania i nagrody.

- W imieniu władz samorządowych miasta Kutna składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za sumienną i pełną zaangażowania służbę w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Miasta Kutna. Podczas pełnienia obowiązków służbowych w dniu 17 listopada 2021 roku w Kutnie na ul. Olimpijskiej uczestniczyliście w akcji ratującej życie mieszkance Kutna w tym ważnym czasie, jakim jest każda sekunda oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia – podkreślał Zbigniew Burzyński.

info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy