Reklama

Brak oświetlenia na ul. Wschodniej. "Przy budowie inne priorytety"

Opublikowano:
Autor:

Brak oświetlenia na ul. Wschodniej. "Przy budowie inne priorytety" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Choć wieczory stają się coraz krótsze, a słońce wstaje coraz wcześniej, droga do pracy bez latarki stanowić może spore wyzwanie dla niektórych mieszkańców. Zwłaszcza, gdy oświetlenie uliczne zawodzi. Problem ten dostrzegł jeden z mieszkańców ul. Wschodniej. Jaki jest powód narzekań i braku dostatecznej widoczności? Urząd wyjaśnia.

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, którego taki stan rzeczy wyraźnie irytuje. Idąc wcześnie rano do pracy i spacerując późnym wieczorem po ulicy ciągle towarzyszy mu brak dostatecznej widoczności. Problem jednak urasta do większej rangi, bowiem na słabo oświetlonym odcinku pojawiają się piesi i bez odblasków i kierowcy, którzy ścinają zakręty myląc jezdnię z torem F1.

- Poruszając się tamtędy codziennie do pracy w godzinach wczesnoporannych oraz wieczornych i późno wieczornych narzekam na brak dostatecznej widoczności. Do tego dochodzą poruszający się tamtędy piesi bez kamizelek odblaskowych oraz dwa ostre zakręty które pozostali kierowcy przy słabych warunkach widoczności próbują pokonywać jak najbliżej osi jezdni. Może to doprowadzić kiedyś do groźnego wypadku - pisze w mailu pan Dawid.

Mowa o odcinku biegnącym między mostem na Wodnej, a pierwszymi zakładami Pini Polonia na ulicy Wschodniej, którym, według naszego Czytelnika, nasze władze się nie interesują.

Otóż jak się okazuje, w czasie realizacji budowy ulicy Wschodniej wykonano jedynie część jezdną bez chodników i oświetlenia z uwagi na wysokie koszty tego zadania.

- Priorytetem była budowa ciągu komunikacyjnego przygotowanego pod ruch samochodów ciężarowych zakładów funkcjonujących w dzielnicy przemysłowej Sklęczki. Obecnie Miasto widzi potrzebę budowy chodnika bądź ciągu pieszo-jezdnego z oświetleniem w ul. Wschodniej. Szacunkowy koszt tej inwestycji przekracza 3 mln zł dlatego też Miasto w kolejnych latach będzie poszukiwać ewentualnych źródeł finansowania zewnętrznego - informuje Biuro Prasowe UM Kutno.

Urząd zatem problem z oświetleniem na tym obszarze dostrzega i jak deklaruje, ma zamiar rozwiązać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE