Reklama

Reklama

Burmistrz Krośniewic pod lupą prokuratury. Doszło do przekroczenia uprawnień?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Burmistrz Krośniewic pod lupą prokuratury. Doszło do przekroczenia uprawnień? - Zdjęcie główne

Prokuratura wszczęła śledztwo, chodzi o sprzedaż udziałów ZUK Archidiecezji Łódzkiej | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratura sprawdzi, czy burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman mogła przekroczyć uprawniania. Chodzi o głośną sprawę sprzedaży udziałów Zakładu Usług Komunalnych Archidiecezji Łódzkiej. Dodajmy, że to nie jedyny organ, który został zawiadomiony o ewentualnych nieprawidłowościach.

Reklama

- Do zbadania sprawy wyznaczono Prokuraturę Rejonową w Łowiczu. W ramach tzw. czynności sprawdzających przesłuchana została radna, autorka zawiadomienia – mów Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Dodaje, że po przesłuchaniu wszczęto śledztwo w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez burmistrz Krośniewic. Postępowanie jest we wstępnej fazie.

- W najbliższym czasie planujemy zebrać wszelkie niezbędne dowody, odtworzyć szczegóły związane z transakcją. Dopiero to pozwoli nam na dokonanie jednoznacznej oceny czy istotnie doszło do nieprawidłowości i czy wyczerpały one znamiona przestępstwa – podkreśla Kopania.

O sprawie informuje także Radio Łódź – TUTAJ.

Przypomnijmy, że Archidiecezja Łódzka nabyła 51 proc. udziałów Zakładu Usług Komunalnych w Krośniewicach. O transakcji nie mieli nic wiedzieć radni.

Dodajmy, że Prokuratura nie jest jedynym organem, który otrzymał zawiadomienie w tej sprawie. Kutnowscy działacze Koalicji Obywatelskiej powiadomili o tym także Najwyższą Izbę Kontroli (KLIK). Jak pisali w uzasadnieniu:

- W naszej ocenie powyższe działania pani burmistrz Katarzyny Erdman są działaniami na szkodę gminy i jej mieszkańców, a brak wiedzy i zgody Rady Miejskiej w Krośniewicach w naszej ocenie jest niezgodne z prawem. Wskazać należy że powyższe 51% udziałów zostało sprzedane za kwotę około 3 mln zł, natomiast szacowana wartość majątku należącego do powyższej spółki to prawie 20 mln zł – pisali Artur Gierula, Wojciech Ziółkowski i Patryk Barański.

Do tematu będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy