Reklama

Reklama

Cała wieś w szoku po śmierci noworodka. Jutro jego matka może usłyszeć zarzuty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Cała wieś w szoku po śmierci noworodka. Jutro jego matka może usłyszeć zarzuty - Zdjęcie główne

Nastolatka mieszka z ojcem koło Kutna. | foto poglądowe/archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W niedzielę w niewielkiej miejscowości pod Kutnem zaroiło się od służb. Powodem było odnalezienie ciała maleńkiego chłopczyka, który zdaniem biegłych prawdopodobnie zmarł zaraz po narodzinach. Śledczy podejrzewają, że noworodek mógł zostać zabity przez swoją 17-letnią matkę. Tymczasem miejscowym trudno uwierzyć w dramat, który miał rozegrać się kilka domów dalej…

Reklama

Sprawę szeroko komentowała dziś prokuratura, o czym pisaliśmy W TYM MIEJSCU. 17-latka mieszkała sama z ojcem w małej wsi w gminie Nowe Ostrowy. Od sąsiadów rodziny dowiadujemy się, że w ubiegłym roku zmarła matka 17-latki.

Kilku okolicznych mieszkańców z którymi dziś porozmawialiśmy mówiło, że 17-latka to dobra dziewczyna. Tym bardziej miejscowym trudno uwierzyć w to, że mogłaby być zdolna zabić swoje dziecko.

- Jestem w wielkim szoku. Nie musiała wychowywać tego dziecka, są instytucje do których mogła je oddać – mówi jeden z sąsiadów.

Nikt z naszych dzisiejszych rozmówców nie wiedział, że nastolatka jest w ciąży. Jeden z męzczyzn powiedział nam, że w ogóle nie widział nastolatki na przestrzeni ostatnich miesięcy.

- Może chciała ukryć ciążę, a może to przez zdalną naukę? Sam nie wiem, to raczej zwykła rodzina, nie wyróżniali się dotąd niczym negatywnym – mówi kolejny z sąsiadów.

Niektórzy uważają, że jeśli dziewczyna faktycznie zdecydowała się na tak drastyczny krok, to mógł kierować nią szok po porodzie.

Próbowaliśmy porozmawiać z ojcem dziewczyny. Niestety, nie zastaliśmy go w domu.

Dziewczyna jeszcze nie usłyszała zarzutów, lecz wkrótce może się to zmienić, bowiem dziś po południu prokuratura okręgowa w Łodzi poinformowała nas, że przesłuchanie nastolatki zostało zaplanowane na jutro. Przesłuchanie 17-latki ma odbyć się przed południem.

Przypomnijmy, że sprawa rozpoczęła się od wizyty dziewczyny w szpitalu w Łęczycy w niedzielę. Prokuratura przekazała nam w późnych godzinach wieczornych Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy została powiadomiona przez szpital o tym, że trafiła do niego przywieziona przez ojca 17-latka, która – jak stwierdził lekarz – prawdopodobnie przed kilkoma godzinami odbyła poród.

- Utrzymywała, że miało miejsce poronienie, a płód pozostał w łazience. Dziewczyna zamieszkiwała wraz z ojcem w jednej z miejscowości powiatu kutnowskiego. Niezwłocznie przeprowadzono tam oględziny, zabezpieczono foliową torbę zakrwawionymi ręcznikami oraz łożyskiem. Prawdopodobnie 17-latka ukryła je w łazience za pralką. W pobliżu budynków gospodarczych przy plastikowych pojemnikach znaleziono leżące na ziemi ciało chłopca-mówił dziś rano Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Łodzi.

Dowiedzieliśmy się również, że przeprowadzone przez prokuratora i policję z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oględziny doprowadziły do stwierdzenia, że dziecko pochodziło z ósmego – dziewiątego miesiąca ciąży. Biegła nie ujawniła wad rozwojowych. Stwierdziła natomiast prawdopodobny uraz głowy. 

- Dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi przeprowadzona została sądowo–lekarska sekcja zwłok, która dała podstawy do stwierdzenia, że dziecko urodziło się żywe, a prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy – stwierdzał Kopania.

17 – latka przewieziona w niedzielę do szpitala na polecenie prokuratora została zatrzymana – relacjonuje K. Kopania.

Zdaniem prokuratury zebrane dotychczas dowody dają podstawę do przyjęcia, że najprawdopodobniej dziewczyna ukrywała ciążę przed otoczeniem, w tym przed ojcem z którym mieszkała i swoim o 7 lat starszym chłopakiem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE