Reklama

Chcą reaktywować "Potęgę zza torów"

Opublikowano:
Autor:

Chcą reaktywować "Potęgę zza torów" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że Czarni Kutno powstaną niczym feniks z popiołów. Słynna "Potęga zza torów" zniknęła ze sportowej mapy Kutna blisko dziewięć lat temu, jednak grupa miłośników kolejowego klubu chce go reaktywować. - Nie możemy bezczynnie patrzeć na to, jak niszczy się kawałek historii tego miasta - mówią.

Osoby, które chcą reaktywować Czarnych, w różny sposób były związane z klubem z Siemiradzkiego.

- Są wśród nas osoby, których bliscy grali w Czarnych, są tacy którzy czynnie grali w piłkę, a także wielu z nas po prostu kibicowało temu klubowi - mówi Szymon Skawiński, jeden z pomysłodawców reaktywacji.

Pomysł wskrzeszenia Czarnych powstał w zeszłym roku, gdy ten zasłużony dla Kutna klub obchodziłby właśnie 85 lat.

- Przy okazji działo się dużo złego. Najpierw spłonęło boisko, a później rozebrano stadion i zdjęto tabliczkę informującą, że to było miejsce Czarnych. Nie chcemy, żeby powstały tutaj bloki, parking czy supermarket. Przeraziła nas perspektywa, że za kilka lat nikt już nie będzie pamiętał o tym klubie - dodaje Adam Lankiewicz.

Miłośnicy "Potęgi zza torów" założyli profil na portalu społecznościowym i coraz więcej zaczęło interesować się losami kolejowego klubu.

- W miarę rozrastania się grupy zrobiliśmy okazjonalne koszulki na 85-lecie Czarnych. Okazało się, że chciało je naprawdę dużo osób. Pytano nas, co dalej i natrafiliśmy na historię Odlewu Poznań, który został założony przez grupę osób chcących sprawdzić się w profesjonalnym futbolu - wyjaśnia Mariusz Stańczak.

Jakie są plany na najbliższe miesiące?

- Chcemy wystartować z Czarnymi Kutno w rozgrywkach B-klasy. Ciężko powiedzieć, czy dojdzie do tego w najbliższym sezonie 2013/14, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby tak się stało. Jesteśmy na samym początku drogi, ale idziemy naprzód - mówią zgodnie miłośnicy "Potęgi zza torów".

Więcej o reaktywacji Czarnych Kutno na facebook.com/czarnikutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE