Reklama

Reklama

Chcesz skorzystać z dofinansowania na wymianę pieców? Kutnowski magistrat zaznacza spore zmiany w programie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: czysteogrzewanie.pl

Chcesz skorzystać z dofinansowania na wymianę pieców? Kutnowski magistrat zaznacza spore zmiany w programie  - Zdjęcie główne

Chcesz skorzystać z dofinansowania na wymianę pieców? Kutnowski magistrat zaznacza spore zmiany w programie | foto czysteogrzewanie.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już ostatni dzwonek na zgłoszenie się po dofinansowanie na wymianę pieców. Nabór wniosków potrwa tylko do 31 sierpnia. Mieszkańcy mogą otrzymać dotację w kwocie maksymalnie 50 procent całej wartości inwestycji, ale nie więcej niż 3000 złotych. Są jednak pewne zmiany.

Reklama

Program dofinansowań na wymianę pieców funkcjonuje w Kutnie już jakiś czas. W tym roku obowiązuje jednak pewna zmiana - dotacji nie otrzymamy jeśli chcemy zamienić stary piec węglowy, na nowy piec zasilany węglem, np. na eko-groszek. Takie rozwiązanie ma pomóc dostosować się do coraz wyższych norm ekologicznych. 

Pieniądze będą przyznawane jedynie właścicielom gospodarstw domowych, w których stare piece węglowe będą zastępowane bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Na przykład piecami: olejowymi, gazowymi, elektrycznymi, na biomasę (m.in. pellet) czy pompami ciepła.

- Do tej pory na kutnowski program dotacji do wymiany źródeł ciepła Miasto wydało prawie 1 100 000 złotych. Dzięki temu, z pomocy przy domowej inwestycji skorzystało 375 gospodarstw domowych – informuje magistrat. 

Większość z korzystających z dotacji zamieniała do tej pory tradycyjne piece węglowe na ogrzewanie gazowe. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się piece na eko-groszek. Jeszcze mniejsza liczba mieszkańców decydowała się na montaż pomp ciepła lub pieców na biomasę.

Wszelkie dokumenty potrzebne do złożenia wniosku znajdują się na na stronie internetowej Urzędu Miasta Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE