Reklama

Reklama

Ciąg dalszy problemów komunikacyjnych Kutna. Wieczorny pociąg z Warszawy znika z rozkładu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Ciąg dalszy problemów komunikacyjnych Kutna. Wieczorny pociąg z Warszawy znika z rozkładu  - Zdjęcie główne

foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie milkną głosy zrozpaczonych pasażerów kolei, którzy nie mają jak wrócić do domu w Kutnie po wieczornej zmianie w Warszawie. W ich sprawie interweniowała posłanka Paulina Matysiak, która otrzymała zapewnienie z Ministerstwa Infrastruktury, że taką relację obsłuży pociąg TLK Uznam. Tymczasem okazuje się, że nic z tej obietnicy nie zostało - połączenie to ma całkowicie zniknąć.

Reklama

Pociąg TLK Uznam znika z Kutna

Nowy rozkład jazdy pociągów, który wszedł w życie na początku grudnia ubiegłego roku, okazał się być krzywdzący dla mieszkańców Kutna pracujących w Warszawie. Ostatni pociąg ze stolicy odjeżdża bowiem chwilę po godzinie 20.00, co osobom kończącym zmianę o 22.00 nie zapewnia żadnego bezpośredniego połączenia z Kutnem. W zapytaniu poselskim z 2 grudnia 2021 roku posłanka Matysiak zapytała Ministerstwo Infrastruktury, czy zamierza w tej sprawie coś zrobić.

W odpowiedzi na pismo Andrzej Bittel, sekretarz stanu ministerstwa, odpisał, że brak połączenia wieczornego Warszawy z Kutnem wynikał z „przejściowych zmian” w kursowaniu TLK Uznam, które spowodowane były intensywnymi pracami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury kolejowej. 

Bittel zapewnił, że wspomniany pociąg relacji Warszawa Wschodnia — Świnoujście od następnej korekty rozkładu jazdy obsłuży to połączenie. TLK Uznam miałby odjeżdżać z dworca centralnego, w zależności od terminu, o godzinie 22.25 lub 22.32, aby znaleźć się w Kutnie odpowiednio o 23.59 lub 2 minuty po północy. Ta informacja ucieszyła kutnian, którzy nie musieliby już rezygnować z pracy lub szukać alternatywnego dojazdu.

Tymczasem okazuje się, że od 3 marca bieżącego roku nie tylko nie będzie przesunięcia godziny odjazdu, ale również sam pociąg nie pojedzie przez Kutno, lecz zostanie skierowany przez Łódź Widzew i Pabianice. 

- Informacja ta zdruzgotała kutnian, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni przez PKP PLK możliwości powrotu do domu. Kolejna zmiana rozkładu jazdy planowana jest dopiero w czerwcu 2022 roku, co stawia pytanie, w jaki sposób mieszkańcy Kutna mają dostosować swój plan pracy do opóźnień w pracach modernizacyjnych na linii kolejowej nr 3, po której odbywa się ruch do stolicy – komentuje Paulina Matysiak.

Posłanka domaga się wyjaśnień

- Jestem bardzo ciekawa, dlaczego wcześniej ministerstwo minęło się z prawdą - mówi Paulina Matysiak. - Liczę na konkretne wyjaśnienia w sprawie tych „przejściowych zmian”, które mają tendencję do rozciągania się w czasie, a także przyczyn pominięcia przez TLK Uznam Kutna. Nie mogę pozwolić na wykluczenie komunikacyjne mieszkańców miasta, które przecież jest ważnym węzłem kolejowym. 

W swoim piśmie posłanka pyta również o rozwiązania proponowane przez pełnomocnika rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu transportowemu, aby rozwiązać brak bezpośrednich połączeń z Warszawy do Kutna po godzinie 22.00.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy