Reklama

Reklama

Co z ogródkami piwnymi w centrum Kutna? Miasto podaje szczegóły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Co z ogródkami piwnymi w centrum Kutna? Miasto podaje szczegóły - Zdjęcie główne

Co z ogródkami piwnymi w centrum Kutna? Miasto podaje szczegóły | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Amatorzy piwa pod chmurką mogą już odliczać dni do otwarcia ogródków gastronomicznych w centrum Kutna. Te tradycyjnie pojawią się na terenie Placu Piłsudskiego, ul. Królewskiej i Placu Wolności. Ile ogródków będzie otwartych w tym roku?

Reklama

Osoby zainteresowane dzierżawą terenu na prowadzenie ogródków na Placu Piłsudskiego mogą składać wnioski w kancelarii urzędu miasta do najbliższego czwartku 20 kwietnia do godz. 12.00.

- Mamy wytypowanych 5 lokalizacji na prowadzenie ogródków gastronomicznych na podstawie umowy dzierżawy. W pierwszej kolejności o lokalizacje te mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący już gastronomię przy Placu Piłsudskiego. Powierzchnia ogródków jest zbliżona i wynosi ok 150 m2, a czynsz dzierżawny za 1 m2 terenu wynosi miesięcznie 6 zł plus VAT 23% - informuje Joanna Brylska, kierownik biura prasowego.

 Jak dodaje biuro prasowe magistratu, w sytuacji, gdy nie wszystkie miejsca zostaną rozdysponowane, pozostałe osoby zainteresowane dzierżawą będą mogły składać wnioski w terminie późniejszym, o którym urząd poinformuje za pośrednictwem mediów  - dodaje J. Brylska.

Kiedy wystartuje sezon na ogródki gastronomiczne w centrum Kutna? Najprawdopodobniej piwo pod chmurka będzie można wypić już w ostatni weekend kwietnia. 

Ogródki zlokalizowane w obszarze historycznego centrum miasta muszą spełniać określone wymogi zgodnie z Zarządzeniem Nr 78/2023 Prezydenta Miasta Kutna. Najważniejsze z nich to zagwarantowanie atrakcyjnych i wysokiej jakości elementów małej architektury oraz zastosowanie stonowanej kolorystyki w odcieniach beżu w przypadku parasoli lub innego zadaszenia.

O dzierżawę nie mogą ubiegać się osoby posiadające nieuregulowane zobowiązania finansowe wobec Miasta.

Wnioski o dzierżawę są dostępne na stronie internetowej www.um.kutno.pl w zakładce: Przetargi/ Przetargi i zamówienia publiczne/ Gospodarowanie nieruchomościami oraz www.umkutno.bip.e-zeto.eu w zakładce: Komunikaty, Ogłoszenia i Obwieszczenia/ gospodarka nieruchomościami.

 Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa, pokój 210A, telefon 24 – 253-12-49.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy