Reklama

Reklama

Co z sygnalizacją świetlną w centrum? Mieszkańcy nie chcą jej likwidacji, pojawił się pomysł budowy ronda [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od pewnego czasu sygnalizacja świetlna w rejonie ulic Kościuszki/Oporowska i Kościuszki/Barlickiego w Kutnie z powodu awarii jest wyłączona. Okazuje się, że ratusz wsłuchując się w głosy niektórych mieszkańców rozważał całkowitą likwidację tych świateł. Pewne jest, że do tego nie dojdzie, ale niektórzy proponowali inne rozwiązania, w tym np. budowę ronda. Jak do tych sugestii odnosi się Urząd Miasta?

Reklama

Wczoraj Urząd Miasta w Kutnie zapytał na swoim facebooku o opinie internautów na temat potencjalnej likwidacji wspomnianych sygnalizacji świetlnych.

- Dochodzą do nas informacje, że wielu z Was lepiej jeździ i chodzi się bez sygnalizacji przy skrzyżowaniach Barlickiego-Kościuszki i Kościuszki-Oporowska – napisali pracownicy UM w Kutnie.

Stworzono ankietę w której zainteresowane osoby za pomocą reakcji mogły wyrazić swoje zdanie i tym samym odpowiedzieć na pytania – czy w tej części miasta lepiej jeździ się z sygnalizacją świetlną i powinna ona zostać, czy może takie rozwiązanie jest zbędne, a kierowcy i piesi doskonale poradzą sobie bez świateł?

Zdecydowana większość głosujących opowiada się za tym, by światła wciąż funkcjonowały. Zwolennikami ich pozostawienia były 352 osoby. Z kolei 84 osoby uważały, że sygnalizacje w rejonie Kościuszki/Oporowska i Kościuszki/Barlickiego można zlikwidować. (stan na godz. 11:25 dn. 25.01.2023).

Również w komentarzach dominują głosy, że zostawanie sygnalizacji świetlnych w obrębie wymienionych skrzyżowań pozytywnie wpływa na ruch drogowy. Część z komentujących zwraca uwagę na bezpieczeństwo pieszych, oraz na zachowanie niektórych z nich:

- Przy obecnym prawie i władzy jaką ma pieszy to światła powinny być przy każdym przejściu dla pieszych. Niektórzy nie patrzą i wchodzą na przejście, a później kierowca winny, albo te pogawędki starszych pań przy przejściu... Wejdą? Nie wejdą?

 

- Sygnalizacja powinna zostać, bo wtedy ludzie wiedzą, kiedy mogą przejść bezpiecznie

Są jednak zwolennicy demontażu sygnalizatorów. Jeden z komentujących zauważa, że obecnie rozważni kierowcy nie mają na co narzekać, ale:

- Jest fajniej dla normalnych, patrzących ludzi. Choć zdarzają się przypadki jadące na wprost w stronę szpitala, którzy mylą odwagę z odważnikiem, trąbiące, bo jadą na wprost i jakim cudem ktoś z boku im wyjeżdża. Już czuje tytuły na KCI jak na Północnej: „Nie ustąpił pierwszeństwa”. Jak 10 osób zawali to może kolejne 100 zrozumie, że nie zawsze na wprost jest z pierwszeństwem

Internauci proponują także rozwiązania inne, niż poleganie na sygnalizatorach. Pojawiły się pomysły różnych zmian w organizacji ruchu.

- Rondo! Zastosować tam ruch okrężny. Zresztą w ten sposób można by było zastąpić większość sygnalizacji w Kutnie. Taniej i ruch byłby płynniejszy

 

- Bez świateł, ale zmienić organizacje. Oporowska jako podporządkowana

W argumentacji „za” pozostawieniem świateł wiele głosów odnosi się do niektórych kierowców, którzy nie stosują się do znaków, kiedy sygnalizatory są wyłączone.

- Sygnalizacja bezdyskusyjnie powinna być, ponieważ nie wszyscy znają i stosują się do znaków drogowych

 

- Oczywiście, że ma zostać. Przecież ludzie tam na siłę autami wymuszają pierwszeństwo, bo chyba na pamięć jeżdżą. Trzeba myśleć za siebie i kierowcę w aucie obok, bo inaczej cię jeszcze rozjadą...

 

- Oczywiście, że ma zostać. Wystarczy że światła nie działają w tym miejscu i ludzie nie wiedzą, kto ma pierwszeństwo mimo, że znak stoi

Miasto Kutno odpowiadając na niektóre komentarze stwierdza, że jednoznaczny wynik ankiety wskazuje, że sygnalizacja w okolicach Kościuszki/Oporowska i Kościuszki/Barlickiego powinna wciąż funkcjonować. Ratusz podkreśla to także w odpowiedzi na nasze pytania dotyczące tego miejsca.

- Mieszkańcy wyraźnie zaznaczyli w naszej ankiecie, że chcieliby, aby sygnalizacja została na wspomnianych skrzyżowaniach. Ponowne uruchomienie możliwe będzie po usunięciu awarii przewodu. W tej sprawie została już podpisana umowa z firmą i czekamy na działania. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej - informuje nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Kutnie.

Zapytaliśmy także o propozycje przedstawiane przez mieszkańców, takie jak budowa ronda, czy zmiana organizacji ruchu. Urząd zauważa, że to sugestie warte uwagi, ale póki co nie przewiduje się żadnych działań w rejonie wspomnianych skrzyżowań, oczywiście oprócz uruchomienia sygnalizacji

- Niektóre propozycje przesłane przez mieszkańców są ciekawe, jednak trzeba je dokładnie przeanalizować. Na razie nie ma jednak planów na modernizację wspomnianych skrzyżowań - dowiadujemy się od Biura Prasowego UM w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy