Reklama

Co z wiatrakami w gminie Bedlno?

Opublikowano:
Autor:

Co z wiatrakami w gminie Bedlno? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Głośny temat wiatraków w gminie Bedlno ponownie wraca. Wszystko za sprawą decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które w całości uchyliło decyzję środowiskową wójta Krzysztofa Kołacha, która dawała zielone światło dla farm wiatrowych w gminie. Mieszkańcy odetchnęli więc z ulgą, jednak politycy mówią o dużej stracie.Samorządowe Kolegium Odwoławcze w całości uchyliło decyzję Krzysztofa Kołacha z 24 czerwca br. Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji. To oznacza, że nowa decyzja musi zostać wydana z uwzględnieniem nowych, zmienionych przepisów, w myśl których turbina musi się znajdować w odpowiedniej odległości od zabudowań. Wcześniej ta kwestia nie była regulowana przez prawo.

W myśl nowych przepisów, odległość turbiny wiatrowej od najbliższych zabudowań musi wynosić 10-krotność wysokości wiatraka, co w przypadku planowanej inwestycji wynosi ok. 2 km. Ten warunek na pewno nie zostanie spełniony, bowiem niektóre z wiatraków miały znajdować się pół kilometra od najbliższych budynków. W gminie miało zostać postawionych 10 turbin wiatrowych.

- To duża strata dla gminy. Ogromna szkoda, że nie uda się zrealizować tej inwestycji – mówi Dorota Piotrowska, radna rady gminy Bedlno.

Innego zdania są mieszkańcy, którzy głośno protestowali przeciwko budowie fermy wiatrowej.

Stronom przysługuje jeszcze prawo do odwołania od decyzji SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE