Reklama

Czarny protest w Gostyninie, w Kutnie tylko kilka osób przyszło wyrazić sprzeciw

Opublikowano:
Autor:

Czarny protest w Gostyninie, w Kutnie tylko kilka osób przyszło wyrazić sprzeciw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oczy całej Polski zwrócone są dziś w stronę setek tysięcy kobiet zaangażowanych w ogólnopolski strajk kobiet, nazwany czarnym protestem. Akcja ma na celu wyrażenie sprzeciwu wobec projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji, który został skierowany przez posłów do dalszych prac w Sejmie. fot. W akcję włączyły się mieszkanki Gostynina, strajkujące w centrum miasta. W Kutnie protestowało tylko kilka osób.

Deszczowa aura nie przeszkodziła Polkom w uczestniczeniu w licznych strajkach, a manifestacje nie ominęły także naszego regionu. Wczesnym popołudniem do akcji dołączyły mieszkanki Gostynina, które pod wodzą Aleksandry Golus strajkowały w samym centrum miasta.

Jednak czy mieszkanki Kutna są podobnego zdania? O opinię na temat czarnego prostestu postanowiliśmy zapytać radne z naszego regionu.

- Dzisiejsze marsze nie są według mnie czymś złym, o ile odbywają się w sposób pokojowy i nie wyrządzają nikomu krzywdy. Każdy ma przecież prawo do własnego zdania - uważa Mirosława Gal-Grabowska, radna powiatu kutnowskiego. - Jeśli chodzi o mnie, to uważam, wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby. Z tego też powodu popieram pomysł zaostrzenia prawa aborcyjnego.

A jakie zdanie mają inne powiatowe i miejskie radne. Więcej w czwartek w Gazecie Lokalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE