Reklama

Reklama

Czwarta fala nie odpuszcza. W powiecie kutnowskim znów będą szczepić mieszkańców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łódzki Urząd Wojewódzki

Czwarta fala nie odpuszcza. W powiecie kutnowskim znów będą szczepić mieszkańców - Zdjęcie główne

W powiecie kutnowskim znów pojawią się szczepieniobusy | foto Łódzki Urząd Wojewódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 1527 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 5 zgonach pacjentów z COVID-19. Czwarta fala pandemii cały czas rośnie, a specjaliści ciągle zachęcają do szczepień. W związku z tym powiat kutnowski po raz kolejny odwiedzą szczepieniobusy.

Reklama

Jak wynika z niedzielnego raportu podanego przez Ministerstwo Zdrowia, ostatniej doby odnotowano 1527 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W powiecie kutnowskim COVID-19 zaraziło się 7 osób, a 221 jest aktualnie objętych kwarantanną. 

Warto wspomnieć, że w niedziele liczby nowych zakażeń zwykle są nieco mniejsze. Dla porównania, dane z soboty wskazują 2012 nowych przypadków i 29 zgonów z powodu COVID-19. 

Specjaliści ciągle rekomendują szczepienia jako najlepszą broń w walce z koronawirusem. Aby ułatwić mieszkańcom dostanie się do punktów szczepień, szczepieniobusy wyruszyły w trasę po całym województwie łódzkim. Pojawiły się w powiecie kutnowskim już wielokrotnie, a spotkamy je także w tym tygodniu. 

- Zasady w punkcie są bardzo proste: wystarczy, że masz już wystawione e-skierowanie. Bez rejestracji i zapisów na konkretną godzinę będziesz mógł skorzystać z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson – zaznacza Łódzki Urząd Wojewódzki.

Nowe mobilne punkty to pojazdy z wykwalifikowanym personelem medycznym i jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Wiemy, że tym razem przyjadą do dwóch gmin w naszym powiecie: 

12 października (wtorek) - Nowe Ostrowy, budynek Urzędu Gminy, 10:00 – 14:00

15 października (piątek) – Łanięta, budynek świetlicy wiejskiej, 10:00 – 14:00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE