Reklama

Reklama

Czwarta fala przyspiesza. W powiecie kutnowskim znów podejmą pewne działania [SPRAWDŹ]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno, pixabay

Czwarta fala przyspiesza. W powiecie kutnowskim znów podejmą pewne działania [SPRAWDŹ] - Zdjęcie główne

Czwarta fala przyspiesza. W powiecie kutnowskim znów podejmą pewne działania | foto UM Kutno, pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czwarta fala pandemii zdecydowanie się rozpędza. Jak wynika z wypowiedzi wiceministra zdrowia, ostatniej doby potwierdzono w Polsce ponad 2 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Akcja szczepień cały czas trwa – już niedługo mobilne punkty pojawią się w kolejnych miejscach w naszym powiecie.

Reklama

Nowy raport: ponad 2 tysiące zakażeń koronawirusem 

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, poinformował dzisiaj w Polskim Radiu, że ostatniej doby przekroczyliśmy próg 2 tysięcy zakażeń koronawirusem. To liczba o 70 proc. wyższa niż przed tygodniem. Dodał, że wśród tych, którzy trafiają do szpitali, osoby zaszczepione stanowią niecały procent. 

- To dane, które wszystkim tym, którzy się wahają, zastanawiają, czy pójść do punktu szczepień, mówią, żeby założyć ciepłe ubranie do takiego punktu się udać, to ostatni moment, kiedy powinniśmy się zaszczepić - apelował wiceminister zdrowia. 

Szczepieniobusy w województwie łódzkim 

Aby ułatwić mieszkańcom dostanie się do punktu szczepień, szczepieniobusy wyruszyły w trasę po całym województwie łódzkim. Akcja ma na celu dotarcie z preparatami przeciw COVID-19 tam, gdzie jest najmniej osób zaszczepionych i wsparcie realizacji Narodowego Programu Szczepień. 

- Zasady w punkcie są bardzo proste: wystarczy, że masz już wystawione e-skierowanie. Bez rejestracji i zapisów na konkretną godzinę będziesz mógł skorzystać z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson – podaje Łódzki Urząd Wojewódzki.

Szczepieniobusy w powiecie kutnowskim

Tym razem mobilne punkty szczepień przyjadą do dwóch gmin w powiecie kutnowskim. 

12 października (wtorek) szczepieniobus pojawi się w gminie Nowe Ostrowy. Można będzie z niego skorzystać w godzinach 10:00 – 14:00 w budynku Urzędu Gminy Nowe Ostrowy. 

Natomiast 15 października (piątek) zaszczepić się będą mogli mieszkańcy Łaniąt. Punkt szczepień zostanie zorganizowany w budynku świetlicy wiejskiej w godzinach 10:00 – 14:00. 

Przypomnijmy, że szczepieniobus w zeszłym tygodniu przyjechał również do Kutna, gdzie przed Urzędem Miasta można było skorzystać z jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson lub dwudawkowego Pfizera. Wtedy do zaszczepienia się zachęcał zastępca prezydenta Kutna, Jacek Boczkaja. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE