Reklama

Reklama

Żabki znikną z naszych ulic? Może je przejąć światowy gigant

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Żabki znikną z naszych ulic? Może je przejąć światowy gigant - Zdjęcie główne

W Kutnie działa kilkanaście sklepów Żabka. Czy niedługo znikną z naszych ulic? | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W samym Kutnie jest ich kilkanaście, w skali całego kraju mowa o ponad 9 tys. punktów. Bardzo jednak możliwe, że niedługo popularna Żabka odejdzie do lamusa. Wielki skok na polski rynek szykuje bowiem światowy potentat, który prawdopodobnie będzie próbował przejąć sklepy spod szyldu zielonego płaza.

Reklama

Gigant wciąż chce rosnąć

 

Mowa o znanej na całym świecie sieci sklepów 7-Eleven, na której wzorować miała się Żabka. Ten globalny gigant został utworzony w Dallas w stanie Teksas w 1927 r. Nazwa sieci odnosi się do godzin otwarcia, które pierwotnie obowiązywały od 7 do 23. Pod tą nazwą funkcjonuje od 1946 roku. Obecnie większość punktów jest czynna przez całą dobę.

Na całym świecie działa obecnie 83 tys. punktów 7-Eleven. Największą popularność sieć zyskała w obu Amerykach oraz Azji, choć jej punkty znaleźć można także w Europie, m.in. w Szwecji, Danii i Norwegii. I to właśnie na Starym Kontynencie potentat chce mocniej zaznaczyć swoją obecność. 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, trwają prace nad otwarciem nowych lokali. Te pojawić się mają w Austrii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Turcji, Szwajcarii oraz w Polsce. To oznacza, że przyszłość Żabki staje pod dużym znakiem zapytania. 

 

7-Eleven przejmie Żabkę?

 

Eksperci wskazują, że zarząd 7-Eleven zdaje sobie sprawę z tego, że niezwykle ciężko będzie konkurować z Żabką na lokalnym rynku, dlatego też postawi na jej przejęcie. Sklepy z płazem w nazwie to zdecydowany lider branży convenience w Polsce, posiadający około 9300 lokali. 7-Eleven ma być szczególnie zainteresowane franczyzobiorcami, którzy już prowadzą działalność handlową, gastronomiczną lub hotelarską. Zaznaczmy, że łącznie w całej Polsce działa już ponad 7 tys. franczyzobiorców Żabki. 

W Kutnie funkcjonuje obecnie kilkanaście sklepów sieci Żabka. Najnowszy został uruchomiony na początku tego roku przy ul. Sienkiewicza 3. Pozostałe zlokalizowane są przy ul: Staszica, Troczewskiego, Kościuszki, Nawrot, Sowińskiego, Korczaka, Podrzecznej, Barlickiego, 29 Listopada, Wyszyńskiego, Sempołowskiej i Chrobrego. 

Czy wszyskie zostaną przejęte przez światowego giganta? Sprawę będziemy monitorować. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy