Reklama

Reklama

Do powiatu kutnowskiego wraca upalne lato. Jakie są prognozy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

Do powiatu kutnowskiego wraca upalne lato. Jakie są prognozy? - Zdjęcie główne

W Kutnie i powiecie możliwe są upały., potem burze. Wydano ostrzeżenie pogodowe | foto poglądowe(archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś i jutro w powiecie kutnowskim pogoda będzie sprzyjać, ale trzeba przy tym pamiętać o dbaniu o zdrowie, dlatego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed wysokimi temperaturami.

Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia przed upałami, które w najbliższym czasie mogą występować w Kutnie i powiecie. Alert obowiązuje od godz. 13:00 dnia 04.08.2022 do godz. 20:00 dnia 05.08.2022.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C - informuje IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 proc. Przed takim scenariuszem ostrzegają również Poddębicko-Łęczyccy Łowcy Burz, którzy przyglądają się także temu, co może dziać się w powiecie kutnowskim.

Ich zdaniem fala upałów może skończyć się załamaniem pogody.

- Apogeum upału spodziewane jest w piątek, kiedy to temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie mogła osiągnąć nawet 33°C! Fale upałów zakończą prawdopodobnie zjawiska burzowe, ale to jeszcze nie pewny scenariusz - zaznaczają Łowcy Burz.

Przy okazji przypominają, by przy takich temperaturach ograniczyć do minimum przebywanie na pełnym słońcu i wstrzymać się z aktywnością fizyczną w momencie najwyższych upałów. Należy pić dużo płynów, nosić luźne i lekkie ubrania, stosować kremy z filtrem UV, nosić nakrycia głowy, itd. 

- Nie zapomnijmy o naszych pupilach, zapewnijmy im zacienione miejsca i dostęp do świeżej wody. Nie zostawiajmy również dzieci i zwierząt w szybko rozgrzewających się autach! Jeśli zobaczycie dzieci/zwierzęta w pojazdach lub inne osoby potrzebujące pomocy to reagujcie! Poinformujcie o tym odpowiednie służby, a w skrajnych sytuacjach działajmy sami - w takim przypadku możecie nawet wybić szybę - przypominają.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy