Reklama

Reklama

Droga powiatowa "wykończona" przez objazdy. Czy mieszkańcy doczekają się remontu? [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zaledwie kilka lat cieszyła swoim wyglądem droga powiatowa przecinająca podkutnowski Gołębiew i Sieciechów. Jej obecny stan pozostawia sporo do życzenia, do czego przyczyniły się modernizacje innych okolicznych dróg, które miały miejsce w ciągu minionych miesięcy. Przez dłuższy czas rzeczony odcinek kierowcy traktowali bowiem jako drogę objazdową, co doprowadziło do poważnych uszkodzeń nawierzchni. Mieszkańcy nie kryją swojego niezadowolenia z takiego stanu rzeczy i mają nadzieję, że władze powiatu przywrócą drodze jej dawny wygląd. Co na to starostwo?

Reklama

W styczniu 2020 roku ruszyła przebudowa drogi powiatowej nr 2142E relacji Kutno – Łanięta – Kąty na odcinku w obrębie geodezyjnym Gołębiew. Przez kilka miesięcy droga na tym odcinku była nieprzejezdna. 

Z kolei w ubiegłym roku rozpoczęła się modernizacja ul. Skłodowskiej-Curie w Kierunku Gołębiewa, a od 11 stycznia była ona zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ulicą Maczka do granicy miasta. Co łączy te dwa remonty?

W obu przypadkach, w momencie zamknięcia dróg wyznaczone zostały objazdy. W trakcie ostatniej modernizacji ul. Skłodowskiej-Curie przygotowano objazd ulicami: Maczka, Graniczną i drogą gminną, którą można było wrócić na ulicę Skłodowskiej-Curie. 

Sęk w tym, że kierowcy niekoniecznie stosowali się do wyznaczonych objazdów i często wybierali inne ścieżki. Ogromny wzrost natężenia ruchu odczuła droga powiatowa przechodząca przez wsie: Gołębiew i Sieciechów. Zaledwie osiem lat temu okoliczni mieszkańcy cieszyli się z nowej asfaltowej nawierzchni, dziś droga daleka jest już od ideału. 

- Wszyscy jeżdżą tędy, bo tak im szybciej i wygodniej, niż jakby mieli stosować się do objazdów. Takiego ruchu tutaj nigdy nie było jak w ostatnich miesiącach. I to nie tylko osobówki, ale autobusy i ciężarówki też tędy przejeżdżają- mówi nam jeden z mieszkańców - Droga popękana, pobocze pozrywane. Pan spojrzy, zaraz rów zniknie, tak rozjeździli pobocze - wskazuje mężczyzna. 

Rzeczywiście, stan drogi w niczym nie przypomina tej sprzed kilku lat. Mieszkańcy zastanawiają się, czy władze powiatu pochylą się nad problemem. Okazuje się, że droga doczeka się remontu. I to już niebawem. 

Jak mówi nam starosta kutnowski Daniel Kowalik, o sprawie poinformowane zostało już Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „TRAKT”, które jest wykonawcą wspomnianego remontu ul. Skłodowskiej-Curie. Firma budowalna i Powiat doszły do porozumienia i - jak zapewnia starosta - po świętach firma powinna rozpocząć prace remontowe w Gołębiewie i Sieciechowie. Czy remont spełni oczekiwania mieszkańców? Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy