Reklama

Reklama

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Przejazd na Józefowie już otwarty! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 15 kwi 2022 13:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na ten moment kierowcy z Kutna i okolic czekali od wielu miesięcy. Dzisiejszego popołudnia otwarty został przejazd pod wiaduktem na Józefowie. To jednak tymczasowe rozwiązanie, gdyż w planach są dalsze prace związane z jego przebudową.

Reklama

Przypomnijmy, że remont ruszył 21 czerwca 2021 r. Przejazd został całkowicie zamknięty dla samochodów, wyznaczono za to ścieżkę dla pieszych i rowerzystów. Od tamtego czasu w Kutnie rozpoczął się drogowy armageddon, zwłaszcza, że trwają prace związane z remontem wiaduktu przy ul. Troczewskiego, zaś od 26 maja do połowy sierpnia przebudowywane było skrzyżowanie DK60/60a/92/DW702 na Łąkoszynie. 

Pierwotnie zakładano, że przebudowa wiaduktu na Józefowie potrwa około pół roku. Inwestycja zaliczyła jednak spory "poślizg" z powodu braku porozumienia między PKP PLK a Miastem Kutno, gdyż PKP nie przewidziało w swoich zadaniach modernizacji swojej części drogi

Ostatecznie dziś, około godz. 15. przejazd pod wiaduktem został otwarty. Kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów jezdni. Przejazd jest dwukierunkowy, bez sygnalizacji świetlnej dla pojazdów o maksymalnej wysokości  2,5 m. Wydzielona jest także droga dla pieszych.

- Chcemy wyraźnie podkreślić, że jest to rozwiązanie doraźne, które potrwa przez kilka najbliższych miesięcy. Dokładniej do czasu wyłonienia wykonawcy finalnych prac drogowych pod wiaduktem, o które cały czas walczymy. Docelowo będą one mogły zwiększyć przestrzeń w tym miejscu, co umożliwi przejazd np. samochodom dostawczym o określonej wysokości  – informuje Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Kutnie.

Dokończenie modernizacji drogi pod wiaduktem to zadanie realizowane w obszarze infrastruktury kolejowej. Miasto jest zobowiązane do ścisłej współpracy z PKP w celu uzyskania wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń.

- To wszystko powoduje, że nie mamy żadnego wpływu na termin rozpoczęcia tej właściwej inwestycji. Dla chociażby częściowego usprawnienia ruchu w tej części miasta tymczasowo udostępniony został  przejazd pod wiaduktem - dodaje J. Brylska. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)