Reklama

Reklama

Kutno zamiast Leszczynka. Wraca Odyseja Historyczna!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Kutno zamiast Leszczynka. Wraca Odyseja Historyczna! - Zdjęcie główne

Wraca Odyseja Historyczna. Impreza odbędzie się w Kutnie | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miłośnicy historii i rekonstrukcji wreszcie się doczekali. W tym roku odbędzie się Odyseja Historyczna, a organizatorzy poinformowali, że po zakończeniu współpracy z Gminą Kutno wydarzenie odbędzie się w mieście, a nie jak dotąd w Leszczynku.

Reklama

Na początku kwietnia władze Gminy Kutno poinformowały, że Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 będące organizatorem Odysei Historycznej postanowiło nie realizować tej imprezy wspólnie z Gminą. Dodano, że samorząd był gotowy do wsparcia finansowo i organizacyjnego.

- Decyzja o rezygnacji Stowarzyszenia z organizacji wydarzenia jest dla nas zaskoczeniem, jednakże przyjmujemy ją z szacunkiem – zaznaczała Gmina Kutno.

Teraz wiadomo już, że w sprawie organizacji imprezy nawiązano współpracę z kutnowskim magistratem. Wydarzenie dotąd zawsze odbywało się na terenach dworku w Leszczynku. Po informacjach podanych wczoraj stało się jasne, że w tym roku będzie inaczej, a organizatorzy zapraszają na dziesiątą edycję Odysei.

- Jakiś czas temu zakończyliśmy współpracę z Gminą Kutno, ale dzięki dużej życzliwości Prezydenta Miasta Kutno, mamy dla Was zupełnie nowe miejsce. Dzisiaj nie zdradzamy nowej lokalizacji, ale zapewniamy, że jest to dużo większy teren, w którym będziecie mogli kopać do woli, palić ogniska i jeździć pojazdami, czyli wszystko to czego w Leszczynku robić byście już nie mogli – poinformowali organizatorzy.

Dodali, ze formuła wydarzenia pozostaje niezmieniona, głównie za sprawą wypracowanym na przestrzeni lat sposobom działania. Jedyna zmiana to wspomniana lokalizacja.

- Nie wyobrażamy sobie, byśmy całą koncepcję musieli teraz przebudowywać pod świeżo zrewitalizowany obiekt i nowe oczekiwania Gminy Kutno. Liczę, że nie miejsce, a ludzie decydują o takich imprezach jak nasza. A tych chyba nam nie brakuje! Tak więc X zlot Odyseja Historyczna odbędzie się w terminie 22-24 lipca 2022 roku w Kutnie! – napisano w mediach społecznościowych.

Zapisy dla rekonstruktorów już ruszyły i można je składać na adres mailowy: rejestracja@odysejahistoryczna.org.pl. Zgłoszenie musi zawierać nazwę grupy, dane do kontaktu, nazwę odtwarzanej epoki, liczbę rekonstruktorów oraz opis dioramy lub pokazu przeprowadzonego w trakcie trwania imprezy. 

- Z uwagi na duży teren, nie wprowadzamy limitów uczestników, co więcej, otwieramy się na nowe. Zapraszamy wszystkich właścicieli i miłośników (nie koniecznie będących rekonstruktorami) militarnych pojazdów zabytkowych; samochodów, motocykli, pojazdów gąsiennicowych, etc. – zachęca Odyseja Historyczna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy